Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Švejkování: Vlnky na hladině jezera Loch Ness

Trump Tower prý nebyla odposlouchávána. Evelyn Farkasová, bývalá Deputy Assistant Secretary of Defense for Russia, Ukraine and Eurasia v Obamově administrativě do roku 2015 (!), ale také bývalá poradkyně volebního výboru Hillary Clintonové, dnes NBC News National Security Analyst, to řekla freudovsko-marxovsko-goeblesovsky jasně: „Sbírali jsme informace.“

Její dnes slavné televizní vystoupení proběhlo již 2. března na MSNBC, ale nikdo si toho až do nynějška nevšiml, protože na korporátní TV se žádný myslící jedinec už dávno nedívá. Evelyn Farkasová mluvila s reportérkou Mikou Brzezinski, dcerou Zbygniewa, o předávání „intelligence“, tedy tajných materiálů, „on the Hill“, tedy kongresu, a také o tom, jak nabádala kolegy a podřízené, aby toho vynesli co nejvíce, protože až prý Trumpova administrativa po odchodu Obamových vysokých úředníků zjistí, jak zmíněné informace získávali, rychle jim to utnou. Skončila prý ale již v roce 2015! Copak tehdy někdo tušil, jak je Donald doběhne?

Evelyn Farkasová, jejíž prarodiče utekli z Maďarska v roce 1956, což evidentně zformovalo její životní postoj k Rusku (stejně jako rok 1968 ten náš), získala MA a PhD na Fletcher School of Law and Diplomacy, je členkou Council on Foreign Relations a poradního sboru Aspen Institute Socrates. Je také seniorní členkou Atlantic Council (Future Europe Initiative), tedy kolegyní Dmitrie Alperoviche. Nezávislé tamtamy ji označují za představitelku Deep State a Sorosovu operativkyni (od „operativec“).

Ačkoliv se média snaží předstírat, že se jedná o jakousi nevýznamnou sekretářku, byla tato dáma nejvyšší představitelkou Pentagonu pro dohled nad vojenskými vztahy s Ruskem do září 2015 (NBC Report). Tím by se mnohé vysvětlovalo… Velmi zajímavé je, že svou roli v kampani Clintonové ve své biografii na twitteru nezmiňuje, opomíjí ji také NBC, a tento fakt nezmínil ani prestižní reportér CNN Wolf Blitzer v rozhovoru v prosinci 2016, ani Vox v únoru, ani další korporátní média, v nichž útočila na Donalda Trumpa a mluvila, velmi vágně, o ruské špionáži.

Zde je přepis jejího vyjádření ze stránky respektovaného novináře Marka Levina:

“I was urging my former colleagues and, frankly speaking, the people on the Hill, it was more actually aimed at telling the Hill people, get as much information as you can, get as much intelligence as you can, before President Obama leaves the administration,” Farkas, who is now a senior fellow at the Atlantic Council, said. 
“Because I had a fear that somehow that information would disappear with the senior [Obama] people who left, so it would be hidden away in the bureaucracy … that the Trump folks – if they found out how we knew what we knew about their … the Trump staff dealing with Russians – that they would try to compromise those sources and methods, meaning we no longer have access to that intelligence.” 
„So then I had talked to some of my former colleagues and I knew that they were trying to also help get information to the Hill.“

 

Ačkoliv republikánaký kongresman Devin Nunes, který veřejnost seznámil s existencí tajných materiálů, které, jak to vypadá, potvrzují sledování kampaně Donalda Trumpa Obamovou administrativou z politických důvodů, jasně veřejně řekl, že materiály, které viděl, neměly nic společného s Ruskem, spustila se ohromná mediální mela, a hrozivý hlas Chucka Schumera žádal dokonce jeho odstoupení. Nunes totiž neinformoval nejprve členy své komise pro dohled nad tajnými službami, jejímž je předsedou (což je rozběsnilo doběla), ale až druhý den poté, co informace na půdě Bílého domu dostal, je sdělil rovnou veřejnosti a prezidentovi. Zjevně k svému postupu měl pádné důvody, a zuřivost slizkého Adama Schiffa naznačuje, že věděl, co dělá. To samozřejmě není nic nezákonného, prezident je nejvyšším velitelem armády i tajných služeb, alespoň oficiálně, a je velmi zajímavé sledovat absurdně rozvířenou hladinu dění, zatímco opravdové drama probíhá v hlubinách Deep State. Něco jako zvědavě pozorovat čeřící se vlnky na hladině jezera Loch Ness…

NYT informuje, že Nunesovi tajné informace ukázali dva vysoce postavení cyber bezpečnostní specialisté Ezra Cohen-Watnick a Michael Ellis v Bílém domě. „Trochu to s tou informační bezpečností přehnali,“ říkali jsme si nejprve, než se vysvětlilo, že se jedná o tak tajné informace, že mohou být ukázány pouze na dvou místech: buď by musel kongresman Nunes za agenty „na pracoviště“ (to bude asi Langley), nebo se s nimi mohl seznámit v Bílém domě. Vzápětí se ukazuje, že jako obvykle NYT nepublikují celou pravdu, neboť tito jmenovaní cyber specialisté k informacích Devina Nunese pouze přivedli. Kdo je nachystal a co v nich bylo vyšetřuje komise.

Proč se nezeptali Farkasové?

Je nutno zdůraznit, že se nejednalo o žádný „únik“, Devin Nunes jako předseda komise pro dohled nad tajnými službami má samozřejmě bezpečnostní prověrku a dokumenty viděl v souladu se všemi pravidly a zákony. Nic tajného z nich také nevyzradil. Informaci měl již od ledna, ale teprve teď viděl průkazné dokumenty, jež mu umožnila celou věc zveřejnit. Tajné služby mu prostě odmítaly přístup!

Fox News přinášejí svědectví, že osoba, která „odmaskovala“ jména amerických občanů v uniklých tajných informacích, tedy nejen generála Flynna, ale i dalších, je „very well known, very high up, very senior in the intelligence world“ –  a není to FBI…

Velmi neupřímně působící demokratický senátor Mark Warner z Virginie a republikánský předseda další vyšetřovací komise (začínáme se v tom trochu ztrácet, laskavý čtenář promine) Richard Burr, republikán ze Severní Karolíny, se pomstychtivě těší na to, že jim bude umožněno se hrabat v nejen tajných, ale evidentně super tajných materiálech. Vyskakuje nám v hlavě vzpomínka na Mikea Cernoviche, jak tvrdí, že v životě je nejdůležitější mít „leverage“ (vliv, páka, moc). Silný „leverage“ používají vyděrači.

Frajersky jsme zasedli před obrazovku a chystali se pilně sledovat slyšení senátní komise, vyšetřující údajné propojení Trumpovy kampaně s Ruskem, ale zbaběle jsme to po několika minutách vzdali, neboť hned první postarší potící se specialista tvrdošíjně používal výraz “sověti“, když mluvil o Rusku. Nastavení jeho mysli ustrnulo ve studené válce i s terminologií.

Sberbank potvrdila, že si najala služby Podesta Group.

Bájné pověsti o nečekané návštěvě Jamese Comeyho v Bílém domě (nejčastější je asociace „You are fired!“) a o jeho předpokládaném nástupci se množí jako bakterie v propocených ponožkách.

Victurus Libertas VL informuje, že čtyři vysoce postavené zdroje z NYPD jsou natolik znechuceny postojem Jamese Comeyho, že se rozhodly začít zveřejňovat část informací z laptopu Anthonyho Weinera. Zdá se ale, že to ani nebude potřeba, v médiích se otevřeně mluví o ústavní krizi.

Ashley Feinberg ze serveru Gizmo vyšťourala přes Comeyho mladšího tajnou instagramovou adresu Jamese Comeyho inspirovanou jménem teologa Reinholda Niebuhra, o němž James Comey psal svou seniorskou práci za studií náboženství a chemie, ještě předtím, než studoval University of Chicago Law School.

Prezident Donald Trump pozval na speciální ceremonii držitele Medail of Honor, Čestné medaile, s nimiž se vyfotil v Oválné pracovně, vzdal jim hold a krásně promluvil o obraně země. „Jste statečnější, než jsem kdy byl já,“ rozesmál přítomné hrdiny i novináře. Veteráni vypadali křepce a hrdinně a prezident od nich dostal pamětní knihu.

Styx rozebírá jasně a přehledně (pozor, Styx je vystudovaný antropolog!), proč anarchie nemůže fungovat. Stručně: protože jsme opice a přirozeně a poslušně se řadíme za vůdci. Jakákoliv anarchistická buňka se začne dříve nebo později mocensky strukturovat. Toto poznání podle nás úzce souvisí se slavným psychologickým Stanfordským experimentem, jež opakovaně prokazuje, že my, lidé, jsme na příkaz autority zhruba v 66% ochotni mučit i zabít jinou lidskou bytost.

NASA zveřejňuje svou novou veřejnou „knihovnu“: New Searchable Video, Audio and Imagery Library for the Public, která obsahuje více než 140 000 obrázků, videí a audio nahrávek, zpřístupněných k vyhledávání. President Trump podepsal 21. března 2017 zákon NASA Transition Authorization Act of 2017 a z jeho týdenního projevu k občanům, zveřejněným jako obvykle přímo na youtube pod názvem NASA Highlighted in President‘s Weekly Address, sálá až klukovská vášeň pro zkoumání tajemství vesmíru.

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

Newsletter