Švejkování X. Bill Clinton má rád balóny

Hillary Clintonová během svého interview s Chrisem Wallisem na Fox News, které bylo mainstreamovými médii falešně vydáváno za tiskovou konferenci, opět veřejně lhala. Prohlásila, že ředitel FBI Comey potvrdil, že mluvila pravdu. Stejnou lež opakovala na setkání s hispánskými a afroamerickými novináři. Existují ovšem spekulace ohledně toho, kdy teoreticky podle Comeyho nelhala, jestli tehdy, když lhala veřejnosti, nebo tehdy, když lhala FBI.

Co tím přesně myslela, se nedá ověřit, neboť, jak ve svém vtipném videokomentáři vysvětlila Judge Jeanine Pirro, která má na Fox News svou nedělní právnickou show, výslech Clintonové FBI nebyl veden pod přísahou a oproti všem zásadám a zvyklostem (a možná i předpisům) nebyl nijak nahráván ani zaznamenáván. Protože to, co řekla veřejnosti, tedy že žádné tajné informace těmito nezabezpečenými e-maily neposílala, bylo prokazatelně nepravdivé, musela FBI říci něco jiného. Pokud jim ale řekla něco jiného, musela by jim říci, že ty tajné informace v e-mailech posílala vědomě, a to říci nemohla, protože by se tím vystavila stíhání, neboť by přiznala vědomé porušení zákona.

Veřejně ředitel Comey popřel vše, co řekla veřejnosti. Comey jejímu výsměchu – pardon, výslechu – nebyl přítomen osobně, a vzniká tedy otázka, jak se s jeho obsahem vlastně sám seznámil – tichou poštou? FBI při vyšetřování jejího nelegálního nezabezpečeného serveru ve sklepě z nějakého důvodu nenahlédla do archívu NSA, kde jsou zkonfiskované e-maily uloženy (ano, pravděpodobně i vaše) a do kterých má podle Edwarda Snowdena i Juliana Assange FBI běžně přístup, zatímco Comey tvrdil, že k tomu potřebuje doporučení Kongresu. Začíná byl viditelné téměř umělecké informační vakuum, které kolem něj bylo vytvořeno.

“ Žádný rozumný státní zástupce by obvinění nedoporučil,” zopakoval Comey několikrát. Co mi to… vidím v šeru siluetu tajemného muže s kočkou na klíně …

Fox News čekaly na toto interview s Hillary Clintonovou celých 15 měsíců, a cena za něj byla viditelná: během celého demokratického sjezdu sympatičtí usměvaví moderátoři s nabroušenými jazýčky povinně stáhli ouška a chovali se tak krotce, až z toho jednomu při vzpomínce na normalizaci bylo nevolno. Obrovské množství hostů z demokratického tábora s nabriefovanymi kulometnými proslovy a agresivním vystupováním, nepřipouštějícím námitky, ale ani otázky či protinázor, vylévalo kbelíky anti-trumpovské žluči do éteru až do zmíněného rozhovoru minulou neděli, který jsme už neměli nervy sledovat.

Zatímco Donald Trump poměrně pravidelně probíhá několika médii denně “live”, Clintonová neměla tiskovou konferenci od 4. prosince 2015, tedy téměř 250 dní. Nemluví ani s vlastní novinářskou suitou, která ji doprovází při kampani. Létá jiným letadlem a oni k ní nemají přístup. Její tým se snaží vydávat za tiskovou konferenci její zmíněné setkání s hispánskými a afroamerickými novináři, ale toto setkání bylo plánovanou součástí jejího programu a otázky byly opět připravené a neškodné.

Tklivá řeč Billa Clintona na demokratickém sjezdu, vyzdvihující ženství jeho manželky, se setkala s překvapivou kritikou ze strany feministek, kterým se to zdálo nedůstojné. Kdo tady vlastně podkopává pozicí žen více, macho muži, obdivující ženskost, nebo samy feministky, které jí pohrdají?

„Bill Clinton má rád balóny“, zněly titulky následujícího dne po závěrů sjezdu Demokratů, a obrázky ukazovaly Billa s manželkou zasypané balónky v barvách trikolóry. Hezky se to propojilo s Balónovým dnem, který byl zahájen výstřelem živé ženy z kanónu jejím vlastním manželem (hm…), jedné z pouhých tří žen na světě, které toto umění provozují, a skončil tragickou smrtí šestnácti pasažérů jednoho z balónu, doplativších na neukázněnost pilota s alkoholickou historií, který to zavěsil do elektrických drátů. Balón byl překvapivě české výroby, a lze jen doufat, že firmu nehoda, zaviněná pravděpodobně pilotem, příliš nepoškodí.

Přes Obamovo naléhání na zveřejnění dárců Clinton Foundation, které mu Clintonovi slíbili, zůstává 1100 dárců skryto. Tato instituce obhospodařuje kolem 200 miliard dolarů. Nezávislá média se ptají: Kde je IRS? Panují totiž pochyby, zda Clinton Foundation vůbec má oficiální statut charity a tedy i nárok na příslušný daňový režim, a všeobecně vládne cynické přesvědčení, že FBI nadaci Clintonových vyšetřuje jen naoko, protože ředitel FBI James Comey má s Clintonovými dlouhou historii. Co umí, dokázal již před kongresovou komisí vyšetřující nelegální a nezabezpečený server u Clintonů ve sklepě, ze kterého si hackeři, tajné služby a všudybylové z celého světa celá léta bez vyrušování uždibovali z těch nejtajnějších informací, co jich jen Spojené státy americké mají. Pět z jejích nezabezpečených přeposílaných e-mailů obsahovalo dokonce informace podléhající nejtajnějšímu režimu Gamma, ve kterém musí být originální zprávy odemknuty speciálním elektronickým kódem, který se automaticky mění každých několik minut. Že takový systém mohou nahradit dva bodyguardi, se může domnívat pouze – kandidátka na prezidentku USA. Zjistit, jak se tyto informace dostaly z uzavřeného bezpečnostního systému by mělo být pro FBI docela „prioritkou“.

Spolu s čerstvými spekulacemi o zdraví demokratické kandidátky (vázané na podobné spekulace týkající se jejího protivníka a zprávy o jejím upadnutí na hlavu někdy v dubnu) se objevují docela divoké teorie, např. zda Bernie Sanders pokojně nerezignoval (a nezradil své stoupence) jen naoko, aby zůstal v zákrytu a mohl zaskočit v situaci, kdy by se Hillary udělalo “nedobře”, ať už z hlediska zdravotního, nebo z hlediska legálního. To by nebylo možné, pokud by předtím stranu rozložil. Uvidíme. Zveřejněné DNC (Democratic National Committee) e-maily naznačují, že Bernie Sanders byl « okraden » až o jedenáct států!

V souvislosti s těmito uniklými e-maily DNC se už měsíc vyšetřuje podivná vražda 27letého člena DNC Setha Conrada Riche, který byl zastřelen dvěma nebo třemi ranami do zad cestou domů ve čtvrti Bloomingdale, Washington, D.C., těsně před zahájením sjezdu demokratů v neděli 10. července 2016. Přepadení také nenasvědčuje fakt, že ačkoliv byl zastřelen zezadu při telefonování s přítelkyní, Seth Rich měl modřiny na rukou, kolenou i na obličeji.

Ačkoliv sjezd uvítal množství rodičů, jejichž děti zahynuly, ať už při obraně vlasti nebo naopak rukou policistů (a otec Khan, který, jak se nakonec ukázalo, obdržel 375 tisíc dolarů od Clinton Foundation, způsobil veliký skandál, se kterým běžel dokonce i do pákistánské televize), o Sethu Conradu Richovi padla v průběhu celého sjezdu pouze jediná zmínka, a to z úst Hillary Clintonové : „ …a také bude třeba zpřísnit kontrolu zbraní, teď, když jeden člen našeho týmu byl zastřelen…“. Toť vše. Taková nepříjemnost.

Původní domněnka policie i rodiny, že šlo o přepadení, byla rychle vyvrácena : Seth měl u sebe i po smrti své peníze, hodinky i iPhone, a vše ukazuje na nájemnou vraždu. Policie vyhlásila odměnu 25 tisíc dolarů za informace, které povedou k vypátrání vraha nebo vrahů, a Wikileaks vyhlásily odměnu 20 tisíc dolarů za totéž. Z nějakého důvodu mainstreamová média tuto zprávu celý minulý měsíc, od 10. července, ignorovala – možná to bylo „přebito“ teroristickými útoky.

Objevují se dále znovu a znovu zdokumentovaná svědectví, ukazující, že AP a „Google Boys” nejsou zdaleka jen poskytovatelé služeb, ale že aktivně podporují Hillary Clintonovou a manipulují s výsledky vyhledávání : Donald Trump se mezi prezidentskými kandidáty téměř neobjevoval. Nebo se objevil, a s ním – Mein Kampf. Tyto výsledky vyhledávání se z Evropy ovšem pochopitelně nedají ověřit.

Zato šéf Amazonu Jeff Bezos, o jehož čistých úmyslech vyjadřuje pochyby Elon Musk, jeho konkurent, se ověřit dá : s Trumpem je na kordy, koupil si Washington Post na hraní a toho zatrápeného soudce s mexickým dědictvím instaloval na místo, kde mohl Trumpa přímo poškodit, také on. Ale o tom zase někdy příště.

Newsletter