Švejkování XI. Clinton Cash na Breitbart.com

Donald Trump nakonec usoudil, že legrace už bylo dost, přestal tahat média za ocas a pustil se do práce, což se pozná tak, že jeho proslovy již nejsou tolik zábavné a dobře se u nich usíná. Mezitím stihl vstoupit do Sandersových vod a oznámil, že bude bojovat proti establishmentu (média toto jeho prohlášení v podstatě ignorovala), jehož byl doposud součástí, načež se od něj s neskrývaným potěšením odvrátili vlivní republikáni, kteří mu předtím přiznali podporu jen s kyselou tváři, když jich celý houf v regulérním politickém boji porazil a získal historicky rekordní počet republikánských hlasů. Řeči o rasismu a xenofobii byly jen vítanou zástěrkou, aby mohli začít nepřímo pomáhat Hillary Clintonové, která je v čele všech oficiálních předvolebních průzkumů.

Jefferson Graham z USA Today a republikánský konspirační “méďa” Alex Jones přinesli zajímavou informaci od Rica Militiho, spoluzakladatele think-tanku Crazy Racoons že San Diega a tvůrce aplikace Zip question and answer. Tato aplikace denně klade otázky v průměru 100 000 lidem, a to zcela anonymně, a odlišnosti výsledků jsou výrazné: 64 % pro Donalda Trumpa, 36 % pro Hillary Clintonovou, zatímco průměr oficiálních průzkumů ukazuje 42 % pro Clintonovou a 36 % pro Trumpa. Uvidíme, zda je rozdíl způsoben faktem, že starší voliči twitterové aplikace používají v mnohem menší míře, a jak moc je problém v tom, že se voliči v klasických adresných telefonických průzkumech obávají vyjádřit své sympatie k Trumpovi otevřeně na jméno, neboť jeho osoba je mainstreamovými médii systematicky ostrakizována.

FBI předala dokumenty z aféry Clintonové Kongresu

Clinton Cash, kniha editora Breitbartu Petera Schweizera, zfilmovaná režisérem M.A.Taylorem v produkci Danny Fleuetta a Stephena K. Bannona, čerstvě jmenovaného CEO Trumpova volebního týmu (jeho rekonstrukcí byla také udušena Manafortova aféra), je volně k dispozici k shlédnutí na webových stránkách Breitbart.com, vřele doporučujeme. Není to hezká podívaná. Trochu po americku bombasticky, ale velmi přehledně ukazuje na mnoha doložených příkladech, jaké schéma bylo uplatňováno a jak placené proslovy zakrývaly statisícové až miliónové úplatky. Film ukazuje tento mechanismus připlouvání peněz poměrně podrobně, jedna otázka ale prozatím položena nebyla: kam odplouvají? Jak velká je chobotnice?

Na odpověď možná nebudeme muset čekat dlouho: ředitel CIA James Comey si podle všeho vyhrnul rukávy, ignoroval rozhodnutí ministryně spravedlnosti Loretty Lynchové blokovat vyšetřování Clinton Foundation, a vysvětlilo se, co měl na mysli, když při svém kongresovém slyšení odmítl komentovat existenci či neexistenci vyšetřování této nadace. Vyšetřování probíhá hned několik, a to hlavní, vedeno státním žalobcem pro Jižní okrsek města New York Preetem Bhararou s agresivní pověstí, je zaostřeno na New York, kde má nadace hlavní sídlo. Preet Bharara má za sebou spektakulární množství případů odsouzení bank, hedgeových fondů a insiderů z Wall Street.

Za 15 let operací Clinton Foundation, oficiálně Bill, Hillary, and Chelsea Clinton Foundation, vybrala od svých dárců až dvě miliardy dolarů. Mezi dárci se vyskytují nejbohatší lidé z nejrůznějších okruhů: východoevropští magnáti, arabští šejkové, afričtí důlní magnáti, bilionáři z hedgeových fondů a firmy z Wall Street. Existují pochybnosti, zda nadace vůbec disponuje patřičnou licencí.

Zatímco korporátními médii volebně téměř pohřbený Donald Trump boří rekordy Eltona Johna v návštěvnosti v River Coty Aréně v Baton Rouge, množí se informace o alarmujícím zdravotním stavu Hillary Clintonové. Nezávislá média referují o pádech, otřesech mozku, třesu i občasných křečích, bodyguardech s injekcemi, kteří ji poponášejí, a všechny tajné zdroje ze CIA, se kterými se rozthl pytel, upřesňuji, že situace je ve skutečnosti daleko horší. Maintreamová média stále rozebírají, že Trump je rasista a chce zastřelit Hillary Clintonovou. Na výzvy konzervativního komentátora Glenna Becka k zastřelení Donalda Trumpa si už ale vzpomene jen málokdo. Slupka civilizace je tenoučká…

Při pondělní řeči Hillary Clintonové na Floridě kamery ukázaly v publiku za jejími zády Seddiqua Mateena, otce vraha 49 lidí v gay klubu v Orlandu. Tato místa bývají obsazena promyšleně, a jeho přítomnost vzbudila velkou pozornost, mimo jiné proto, že měl na hlavě červenou kšiltovku, podobnou “trumpovce”.

Švejkování IX. Všichni na Trumpa! Eastwood zasahuje

Sebastian L. Gorka, Ph.D., viceprezident a professor Strategie a nesymetrické války na Institute of World Politics ve Washingtonu (dříve na Marine Corps University), obvinil Obamovu administrativu z velezrady kvůli manipulacím s tajnými informacemi za účelem udržování veřejnosti v nevědomosti o průběhu bojů s ISIS. Nové zprávy ukazují, že tajné zprávy tuctu analytiků byly upravovány jejich nadřízenými z centrálního vedení ministerstva obrany a cíleně snižovaly nebezpečí ISIS. 50 analytiků kvůli tomu podalo oficiální stížnost. Účelem bylo zkrášlit realitu, zakrýt vzestup ISIS a vylepšit image prezidenta Obamy, který pak může s čistým svědomím předstoupit před kamery a předávat lidu uklidňující informace.

Do debaty významně vstoupil také Ben Carson, bývalý neurochirurg a neúspěšný republikánský prezidentský kandidát, který na rozdíl od Teda Cruze drží dané slovo, a ve svých komentářích klidně a rozvážně podpořil Donalda Trumpa s jasně formulovanými argumenty: Média zlovolně interpretují vše, co Donald Trump řekne, a odmítají se zabývat otázkou, co doopravdy ničí zemi. „Kam se poděl zdravý rozum?“, táže se. Upozorňuje na důležitost jmenování soudců Nejvyššího soudu příštím prezidentem a doufá, že Američané budou schopni pochopit, že jsou mainstreamovými médii manipulováni. Vyjádřil naději, že tuto manipulaci budou schopni prohlédnout tak, jak to předpovídal Thomas Jefferson.

Newsletter