Švejkování XX. Větší než Watergate

Server Roklen24 přináší další díl seriálu Švejkování, který glosuje americké prezidentské volby. Jeho autorka nyní vybrala následující témata: Větší než Watergate – Nezkrotný Weiner – Bod zlomu: Deep State dává ruce pryč od Killary – Šokovaní Američané s Trumpem v čele bojují za svou i naši svobodu.

Americká mládež se na kampusech baví udáváním každého, kdo by se pokusil si udělat na Halloweena jakoukoliv legraci z čehokoliv, internetem kolují seznamy zakázaných masek a na Texaské Univerzitě zakázali například i přestrojení za kovboje. Samozřejmost, že každý zákaz čehokoliv je zásahem do svobody někoho jiného a agresí sám o sobě, jim uniká, stejně jako principy lidské společnosti, důvěra a dobrá vůle. Zase jsme u otázky: Kdo rozhoduje? A jakým právem?

Ředitel FBI James Comey evidentně čelí revoltě svých podřízených, zejména těch mladšího věku, jejichž odvaha ještě nebyla ohlazena stoupajícími výsluhami, a také silnému tlaku bývalých agentů, rebelujících u Alexe Jonese. Vypadá to, že byl ke znovuotevření vyšetřování nelegálního a nezabezpečeného serveru u Clintonů ve sklepě dotlačen svou vlastní FBI zevnitř. Moc se restrukturuje a média šílí.

Mediální spekulace ohledně obsahu 650 tisíc e-mailů (!!!), nalezených v notebooku sexuálně narušeného manžela Humy Abedinové (přímá spojka na vlivné Muslimské Sesterstvo v Saúdské Arábii, jemuž stojí v čele její matka Saleha Mahmood Abedin) a bývalého kongresmana (tento fakt americká mainstreamová média obvykle zapomínají uvést) Anthonyho Weinera, který neudržel telefon v kapse a Weinera na uzdě, sahají od vydírání (korespondence obsahuje také blíže neurčené e-maily z adres .gov) přes špionáž všeho druhu až po „Pedofil Ring“.

 

 

Situace se poněkud zasekla na žádosti FBI o povolení ke čtení nalezených e-mailů u ministerstva spravedlnosti, vedeného Lorretou Lynchovou, které bylo vydáno až v neděli večer. Mluvčí Bílého Domu informuje, že Bílý Dům nemá dostatek informací… Dalo by se říci, že na americké politické scéně panuje chaos.

Nezávislá média mají historickou příležitost zmapovat pohyby vydrážděné moci, jíž téměř nenasytně využívají v boji proti zdivočelému establishmentu, a internet nám umožňuje sledovat toto dramatické představení v přímém přenosu. Jedinou výjimku z amerických celostátních médií, která se nezpronevěřila základním zásadám žurnalistiky, je TV Fox News. Ačkoliv se také nevyhne manipulacím a moderátoři mají nejrůznější vlastní představy o službě veřejnosti, nakonec se přece jen, dle našich zpráv, loučí s chřestýšovitou hvězdou Megyn Kelly (která měla svůj „sexuální otvírák“ na Donalda Trumpa v začátku kampaně předem pečlivě připraven – jak říkal už Henry Kissinger: “Věci se nedějí náhodou“), kterou zastoupí naše oblíbená a zejména férová Judge Jeanine Pirro. Bill O’Reilly a Sean Hannity žijí sen každého novináře a odvádějí skvělou práci, stejně jako reportérky a reportéři z Five, Outnumbered a některých dalších pořadů.

Alex Jones jen září a ve svém pořadu uvítal Lewa Rockwela, libertariánského autora a editora, který tvrdí, že Deep State, o kterém padají zmínky stále častěji, je s Hillary Clintonovou nespokojen a naznačil podporu pro Donalda Trumpa. To by byl pravděpodobně zlomový bod.

 

 

Bimbo eruption“ neboli přehlídka žen, kterým prý před jedenácti a více lety sáhl Donald Trump na zadek, byla ještě téhož dne ukázkově rozprášena Judge Jeannine Pirro. Stěžovatelka, která byla údajně obtěžována Donaldem Trumpem v letadle, dostala mediální k.o., když se vyrojil další spolucestující téhož letu v téže třídě, a ukázalo se, že paní naopak konverzačně obtěžovala Donalda, jenž její pozvání na oběd neprozřetelně – odmítl. Další účastnice této trapné show byla znemožněna vlastním bratrem, který veřejnosti vysvětlil, že jeho sestra je emocionálně nevyrovnaná a donedávna byla do Donalda Trumpa platonicky zamilovaná. Zbytek sestavy tvořily většinou současné či bývazaměstnankyně Clinton Foundation a pár prostitutek. Shakespeare by si rval vlasy…

Alex Jones z Infowars ovšem ani teď nezaváhal a vytáhl z rukávu eso v podobě svatosvatě pravého nemanželského syna Billa Clintona jménem Danny Williams, který se před více než dvaceti lety narodil jedné černošské prostitutce. Sedm set dolarů měsíčně a dárky k Vánocům dostával tento nepřiznaný syn, marně se dožadující otcovského uznání, po více než dvacet let. Vedení hotelu, ve kterém chtěl uspořádat svou tiskovou konferenci, bylo vyhrožováno, poté byla konference rozpuštěna lidmi ze CNN, a Danny Williams nakonec hovořil k asi patnácti zbylým novinářům. Bill Clinton své otcovství popírá.

Byznys s imunitami se zadrhl: žádal o ni neúspěšně James Comey i Huma Abedinová (ale situace se mění každým dnem), a nejžertovnější spekulace se ve vší té hrůze zabývají legislativní hříčkou, za jakých podmínek by mohla budoucí prezidentka udělit milost sama sobě.

 

Newsletter