Švejkování XXIII. Jednou nohou v kriminále a jednou v Bílém Domě

Na dva miliony disciplinovaných mrtvých demokratických voličů míří k volebním urnám, často v předběžném volebním procesu, pravděpodobně z nedočkavosti. Michael Trimm oznamuje zveřejňování e-mailů Erica Schmidta WikiLeaks, které prozrazují těsné propojení clintonovské mašinérie s Googlem a jejich spolupráci na blíže neupřesněném sociálním projektu.

H.A. Goodman nešetří humorem a situaci komentuje poměrně přesně: “Hillary stojí jednou nohou v kriminále a jednou v Bílém Domě.“ Doufejme, že ta druhá část tvrzení bude brzy minulostí. Pošklebuje se také zničeným příznivcům Hillary, že v primárkách podváděli Bernieho Sanderse (ti chlapi jsou jak děti! Žádný princ Bernie tam není, musíš tam jít sám!), a skončí s Trumpem. My za sebe musíme říct, že máme životní zkušeností podloženou nedůvěru v sedmdesátileté revolucionáře a jeho masivní úspěch u mladé generace považujeme za důkaz americké mladické naivity a neblahé ekonomické situace. Ukazuje to také, že lidstvo je nepoučitelné, alespoň v dohledném horizontu. Nejde o ideu, ale o charakter!

O den později se, spolu s námi a Billem Stillem, opatrně pouští do pedofilní tematiky.

Perry Masonovsky působící kongresman Trey Gowdy zachovává pokerovou tvář, i když vtipkuje. Zcela správně na výpady proti šéfovi FBI Jamesi Comeymu odpovídá, že Comey nenese za vzniklou situaci žádnou zodpovědnost, neboť ani nenaváděl Hillary Clintonovou k pořízení nelegálního a nezabezpečeného serveru, ani nezorganizoval setkání ministryně spravedlnosti Loretty Lynchové s Billem Clintonem na tarmaku ve Phoenixu v Arizoně tři dny před výslechem jeho manželky a kandidátky na prezidentskou funkci, ani nenutil Anthonyho Weinera k sextování s nezletilou… S neskrývaným potěšením vyzval Clintonovou a Humu Abedin k uspořádání tiskové konference, a navrhl, aby si k tomu klidně přizvaly ještě Weinera.

Pence je nespokojen s FBI, že nestíhá Clintonovou kvůli e-mailům

My se nechceme vzdát našeho obrazu všeobecně vysoce respektovaného Jamese Comeyho jako hrdiny, který se obětuje za dobrou věc, protože jej s napětím sledujeme již od začátku a moc se nám líbí, a tak se, poněkud zaujatě, zabýváme konspirativní myšlenkou, zda oficiální nedoporučení stíhání Hillary Clintonové v červenci, za situace, která v onom momentě vládla, nebylo nutné z důvodu načasování. Jeho úsudku vysoce důvěřujeme, o jeho charakteru se prozatím můžeme jen dohadovat, ale považujeme za docela dobře možné, že to udělal, aby umožnil rozhodovat porotě nejvyšší: voličům v prezidentských volbách.

Každopádně Comeyho poněkud matoucí červencový argument, že FBI nemůže dokázat Hillary Clintonové úmysl, se nám zdá vyvrácen faktem, že si tento nelegální a nezabezpečený server doma ve sklepě pořídila. Nebo znáte někoho, kdo si pořídí vlastní nelegální server, aniž by to měl v úmyslu?

Domníváme se, že kdyby do toho Comey šlápl už v červenci, Clintonovou by pravděpodobně v čele nahradil schopnější Joe Biden, a je docela dobře možné, že by cela mašinérie dokázala situaci ustát a vyšetřováni Clinton Foundation zmařit. O to se pokoušelo Ministerstvo spravedlnosti v čele s Lorettou Lynchovou po celou dobu.

Vychází najevo, že vyšetřování Clinton Foundation probíhalo v utajení po mnoho měsíců v pěti menších úřadech FBI: New York, Miami, Washington, LA, Little Rock. FBI používala „Clinton Cash“, knihu a film Petera Schweizera, jako manuál!

FBI prověřuje padělané dokumenty; prý měly poškodit Clintonovou

Bret Baier na Fox News oznamuje, že FBI dává vyšetřování Clinton Foundation „high priority“, vyšetřováni je rozsáhlejší, než se předpokládalo, a udělené imunity přestanou platit v okamžiku, kdy se ukáže, že daná osoba v průběhu vyšetřování lhala.

Další novinka je, že CEO Clinton Foundation, Eric Braverman, kterého do nadace přivedla Chelsea, po marných pokusech Clinton Foundation „zcivilizovat zevnitř“ pokusil emigrovat do Ruska.

Fantastický Lionel Nation, který se tváří, že jen tak blábolí z cesty, ve skutečnosti provádí něco, co bychom z nedostatku terminologie nazvali „subverzivním cíleným mileniálním informačním a vzdělávacím procesem“. Klade nesmírně zajímavé otázky a dává tipy pro nedovzdělané zvědavce. Tentokrát mimo jiné prohlásil, že Hillary je rozmazlené děcko, kterému projde i vražda.

Momentálně celá situace působí dojmem, že pokud si američtí kovbojové z FBI budou chtít zachovat alespoň špetku tváře, budou muset posadit za katr téměř celou svou současnou vládu s Obamou v čele. Ten, stejně jako Joe Biden, ruší svá zbylá plánovaná vystoupení s Clintonovou.

Na Fox News nás nedávno zaujal dojemný příběh britské rodiny z Bristolu, která si adoptovala dvanáctiletého chudáka sirotka – imigranta, ze kterého se vyklubal jednadvacetiletý muž. Poněkud prostomyslní „rodiče“ do kamery popisovali, jak je překvapilo, že uměl dobře ovládat auto a střílet z pistole. A byl chlupatý. Nás zase překvapily volnočasové aktivity, do kterých se tito povedení rodiče nechali synáčkem vmanipulovat!

Sbírka privátních e-mailových adres se nám rozšiřuje: Kdo by chtěl napsat Baracku Obamovi, a nechce mu psát na jeho americkou osobní adresu, kterou zveřejnil na ZeroHedge Tyler Durban, bobama@ameritech.org, může mu napsat na jeho adresu keňskou: BarackH@gmail.co.ke, kterou vyčenichal Michael Trimm.

Newsletter