Člen bankovní rady ČNB Holub se zřejmě přikloní ke zvýšení sazeb o 50 bb na zářijovém zasedání, tento krok připustil i pro listopad. Koruna zpevňuje pod 25,40 za euro. Dolar proti euru drží ztráty a obchoduje se nad 1,1730 EURUSD.

Švejkování XXIV. Den rozhodnutí; Růžový panter Comey

Celoamerické veřejně školení v odhalování volebních podvodů jede na plné obrátky. Mainstreamová média zeširoka mlží o tom, co ředitel FBI James Comey se stále výraznějšími kruhy pod očima vlastně prohlásil, a označují to za „očištění“, ačkoliv on sám nic takového neřekl. FBI mezitím zkoumá zabavené počítače, které nebyly zničeny, jak původně tvrdila. Comeyho komentář se ovšem netýkal vyšetřování Clinton Foundation, které je v běhu už zhruba rok. Neprodyšnou pokličku nad možnými výstupy drží ministerstvo spravedlnosti (DOJ) s Lorettou Lynchovou v čele.

Náš oblíbený havajský komentátor Mike Rivero, který v dětství špízoval svého otce, když tento po večerech popíjel s Nixonem, se zmiňuje, že se zničehonic objevily velké peníze proudící do kampaně Donalda Trumpa, ačkoliv republikáni mu finance uťali. Také tvrdí, že Huma Abedinová udělala dobře, když si pořídila „životní pojistku“ (ačkoliv to mohl udělat její odcizený manžel Anthony Weiner, to prozatím nevíme), a že Vince Foster, mrtvý bývalý nejbližší spolupracovník (…) Hillary Clintonové, ji měl také – ale udělal tu chybu, že si ji uložil přímo do Bílého domu.

Jeden z nezávislých komentátorů celou weinerovskou problematiku shrnul poněkud drsněji:“Vagína téměř smetla Billa Clintona – a „weiner“ teď sejme Hillary.“

Novinář pracující pro AP Mikeovi potvrdil falšování informací pro clintonovskou kampaň. CNN se skandálně dotazovala přímo vedení demokratické kampaně, jaké otázky by měli položit Jebu Bushovi při televizní debatě. Ukázalo se také, že Clintonové běžně tiskla utajené materiály hospodyně. Bez prověrky. Mimochodem, otec masového vraha z Orlanda byl tehdy na demokratické tribuně za Clintonovou a tedy i v televizích celého světa na čestné pozvání.

H.A. Goodman tvrdí, že v USA je asi 60 milionů lidí, kteří mají bezpečnostní prověrku. To se nám zdá docela dost. Dále uvádí, že nezletilá sexuální Weinerova korespondentka veřejně kritizovala šéfa FBI Jamese Comeyho. Ale Comey, pokud (prozatím) víme, přece nesextoval…

Clinton Foundation oznamuje via Wall Street Journal, že je FBI nevyšetřuje.

Bret Baier, seriozní novinář Fox News, na Breitbartu oznamuje, že má potvrzeno ze dvou nezávislých zdrojů s detailními znalostmi vyšetřování FBI clintonovských e-mailů a nadace, že vyšetřování probíhá již více než rok a je vedeno White Collar Crime Division, Public Corruption Branch of the Criminal Investigative Division of the FBI.

Donna Brazile, které předávala vedení demokratické kampaně otázky předem, pod tlakem rezignovala. CNN oznámila, že žádné vnitřní vyšetřování ohledně předávání informací směrem k Donně (která k nim sama neměla přístup) neprobíhá, aby druhý den prohlásila, že vyšetřování je skončeno. A vyzývá veřejnost, aby jim důvěřovala… Šestiprocentní důvěryhodnost měla mainstreampová média již před několika týdny.

Také nás zaujalo, že Lionel Nation tvrdí, že v americké administrativě existují okruhy utajení i nad úrovní „top secret“, do kterých nemá přístup ani prezident.

Pět cizích entit, které se prohrabovaly v nelegálním a nezabezpečeném, po sedm prvních týdnů nezakryptovaném serveru Hillary Clintonové, prý identifikovala FBI. Jelikož Guccifer jich hlásil „alespoň deset“, zbytek, pokud nekecal, tedy museli být sami Američané.

Steve Pieczenik tvrdí, že Obama s nejasnou minulostí je produktem CIA. (To je možné, ale té CIA snad někdo velí?) Jmenuje celou řadu zločinů, z nichž bude obžalována, vyzývá Hillary Clintonovou k odstoupení a prosí Chelsea, ať mamince domluví. House of Cards je zbořen, teď jsme v telenovele!

Loretta Lynchová je pod federálním vyšetřováním, týkajícím se jejího setkání s Billem Clintonem na letišti ve Phoenixu. Ve světle nových okolností může být verze, že mluvili o jejích vnoučatech, mrazivě pravdivá.

Julian Assange tvrdí, že americké volby nejsou žádné volby, ale že se jedná o konsolidaci moci. Další zveřejněné materiály potvrzují detailní manipulaci a koordinaci s médii. My jsme bdělí a na stráži, protože pokud FBI a CIA spolupracují s WikiLeaks a zároveň se oficiálně snaží Assange zatknout, znamená to, že jsou agenti všude kolem dokola jako ve filmech s Tomem Cruisem.

Assange popisuje Hillary Clintonovou jako součást mocenského komplexu současné americké vlády. Export zbraní se za jejího působení jako ministryně zahraničí podle něj zdvojnásobil. Popisuje neuvěřitelnou roli Wall Street a zejména Citibank při sestavování první Obamovy vlády, v níž polovinu jeho kabinetu tvořili lidé ze Citibank. Také označuje vztah se Saúdskou Arábií za „intimní“, a bez jeho pochopení není možné chápat politiku Hillary Clintonové.

Vládní média straší obyvatelstvo kyberútoky či teroristickými útoky přímo ve Spojených státech, některá média dokonce tipovala lokace!

Zatímco FBI se podle tajemného muže Pieczenika snaží ochránit občany USA před Hillary Clintonovou, Bev Harris z organizace BlackBoxVoting.com zveřejňuje podrobné vysvětlení způsobu, jakým jsou elektronické volební přístroje, patřící společnostem George Sorose, nastaveny. Informatický „klíč“, který je k tomu používán, objevil před necelým rokem Benny Smith. Pro transparentnost volebního procesu navrhuje zveřejnění všech hlasů, což je podle ní technicky možné.

Mladý, rozhněvaný a poměrně nebezpečně vyhlížející mladý muž Josh Bernstein nevybíravým slovníkem popisuje, jak demokraté v Pensylvánii opisují z místních novin seznamy čerstvě zemřelých, aby za ně odvolili. Podílí se také na organizaci bikerů v konkrétních oblastech, odkud jsou hlášeny podezřelé přesuny autobusů.

Objevují se zprávy, že NYPD (New York Police Departement) je připraven zatýkat, a vzápětí, že ministerstvo spravedlnosti se tomu postavilo velmi silně na odpor.

Americký prezident Obama vyzývá ilegální imigranty, aby šli hlasovat. Co to vlastně znamená mít „americké občanství“?

My si tak nějak myslíme, že američtí „Otcové zakladatelé“ čumí na drát a držíme Američanům palce a pevně nervy!

Newsletter