Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Švejkování: Zatmění mozků & Nepřátelské převzetí

Zatímco světová média nadále bez zaváhání a bez uzardění přetiskují fake news svých globalistických vlastníků, americký prezident Donald Trump, který hravě převezl šestnáct nejlepších republikánských kandidátů, uchvátil prezidentskou nominaci a učinil tedy něco jako „nepřátelské převzetí strany“, se potýká s oboustrannou paralýzou kongresu.

John McCain jen několik dní po operaci smrtelného nádoru v mozku zařízl další pokus o reformu zdravotního systému. Nikoho ani na okamžik nenapadne jeho současnou kapacitu vykonávat legislativní činnost jakkoliv zpochybňovat.

Ani po dlouhodobém sledování amerických médií nemáme představu o tom, jak americké zdravotnictví vlastně funguje, a média se pečlivě vyhýbají jakýmkoliv faktům a zejména číslům. Při dalším z pokusů definovat, co dělá Fox News tak strašného, že nám naskakují pupínky, jsme došli k názoru, že se jedná o vysoce manipulativní nástroj, prezentující místo informací názory a emoce z tzv. konzervativního úhlu pohledu. Takže si divák může vybrat z nejrůznějších názorů, ale neví, na co. Ale protože neví o tom, že neví, papouškuje naposlouchané výrazy stejně, jako jiní papouškují Bibli, což je další americká obsese těch, kteří se kvůli tomu nedostali ani k četbě Toma Sawyera, kde Mark Twain moc hezky vysvětlil, co vám to udělá s mozkem.

Poté, co Washington Post Jeffa Bezose publikoval na titulní straně přepisy telefonních hovorů amerického prezidenta přímo z Oválné pracovny s představiteli Mexika a Austrálie, začíná i americká veřejnost chápat prozíravost Donalda Trumpa, který pozval svého prvního návštěvníka, čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, do svého rezortu v Mar-O-Lago na Floridě.

Mediální „Fittipaldi“ Lionel (Lionel Media) barvitě a vášnivě popisuje hluboký pád Fox News, aby tentýž den poněkud rozvolněný slizoun Shepard Smith na Foxu místo pěkného zpravodajství o zatmění slunce, které na jeden den zastínilo i Donalda Trumpa, naši hvězdu jasnou, celou svou relaci proběhal po redakci, vláčeje za sebou kameramana, aby všem ukázal, jak velké a krásné mají studio i zázemí. Také to trochu vypadalo, že jeho tým ho má plné kecky…

Debbie Wassermanová-Schulzová brání své pákistánské kamarády a obviňuje každého, kdo se opováží sáhnout na jejího Imrana, z islamofobie. Proti Imranu Awanovi byla vznesena čtyři obvinění z finančních podvodů. Zodpovědný Úřad US žalobce je v současnosti veden Obamovým „zbytkem“ Channingem D. Phillipsem, jenž ve své funkci nebyl nikdy potvrzen, zatímco kandidátka současného prezidenta Jessie Liu stále čeká na potvrzení své nominace senátem. V úřadu pracuje již několik let ve funkci zástupce Steven Wasserman, Debbiin bratr. Úřad se snaží držet média od aféry stranou, ty se k reportování nijak nehrnou, a není jasné, zda se obvinění týká také působení této rodinky v kongresovém počítačovém systému.

Imran Awan se zatím prochází na svobodě s náramkem. Je to, jak si laskavý čtenář jistě vzpomíná, ten nejdůležitější z bratrů Awanových, kteří se tak pečlivě starali o počítače demokratických kongresmanů, že ti je nakonec zažalovali za krádeže, a kteří měli díky Debbie Wassermannové-Schulzové po celá léta přístup například do počítačů členů kongresové komise pro dozor nad tajnými službami. V období od roku 2010 tato vypečená rodinka (spekuluje se o kontaktech na Muslimské bratrstvo a pákistánské tajné služby) zkasírovala kolem čtyř milionů dolarů. Kdo a co vyšetřuje sice není zcela jednoduché vypátrat, ale již existuje vyšetřovací komise. „To je super-duper serious“, říká s vážnou tváří Lionel.

Milá Debbie nejprve vyhrožovala policejnímu prezidentovi, když jí nechtěl vydat Imranův počítač, a platila jej i poté, co byli všichni, on i jeho další kongresem zaměstnaní rodinní příslušníci v únoru, tedy po inauguraci, vyhozeni. Měla ho zřejmě v úmyslu platit i nadále, za jeho plánovaného pobytu v Pákistánu, kam se pokusil uprchnout. Chytili ho na letišti. Citibank mu těsně předtím po telefonu, kdy se vydával za vlastní manželku, klidně a bez otázek převedla vysokou sumu peněz na pákistánské konto…

Mainstreamová média chrlí žluklé chuchvalce anti-trumpovské nenávisti (Donald Trump se z ruského agenta stal přes noc nacistou) a místo politiků se na obrazovkách překřikují mladí, agresivní, nabrífovaní a dobře zaplacení stážisté. Naposledy nás zaujala jedna křečovitá levičácká obranářka, která dokola vykřikovala: „A já nepřijmu nic jiného, než když prezident řekne tohle a udělá tamto“. A kdo jste vy, mladá nezdvořilá dámo, že chcete někomu něco nařizovat?

Lionel byl silně rozčarován ze změny prezidentova postoje k „válce v Afghánistánu“. V jeho pojetí se tato země stala jednou velkou kořistí pro americký průmysl, a taky to snad nějak souvisí s obrovskou opiovou epidemií v USA, o které se hodně neurčitě píše ve starostlivém mainstreamu. Deep State podle něj prezidenta dostal do spárů. My jsme si všimli, že projev, pronášený medovým prezidentským hláskem, byl podbarven profesionálně kontrolovaným dýcháním a postrádal přirozenou spontaneitu, ale žádné dalekosáhlé soudy z toho nevyvozujeme.

Události v Charlottesville označuje Lionel za kontrolovanou demolici americké společnosti.  Americká masmédia předvádějí svých „24 hodin nenávisti“a z nedávných průzkumů jakési významné univerzity vyplynulo, že materiály CNN jsou k prezidentovi negativní v 98 procentech případů, zatímco Fox News pouze v 52 procentech.

Donald Trump také omilostnil svého dlouholetého přítele, statečného arizonského šerifa Joea Arpaia, o němž jsme již psali v souvislosti s vrcholně ožehavou problematikou Obamova rodného listu. Arpaio se po desetiletích ve službě občanům dostal do spárů pomstychtivého systému a hrozilo mu šest měsíců za pohrdání soudem. Některé jeho drsné šerifské praktiky určitě neschvalujeme, ale třeba povinné růžové trenýrky na vězních se nám docela líbily.

Další a další genderové výstřelky plní média a rozdmychávají vášně, nikoliv ovšem sexuální, ale spíše bojové. Ignorance a agresivita mladých „intelektuálů“ bere dech. CNN označuje násilnosti Antify za sebeobranu, takový boj za mír. Kde už jsme to…

Probíhá něco jako reality show „Souboj Titánů“ – zde žáků Saula Alinskyho, o němž psala svou závěrečnou studijní práci Hillary Clintonová. Režie: Barack Obama a George Soros. Po internetu kolují inzeráty, hledající „crisis actors“ a komparz.

Američané se podle všech známek masivně zbavují „špehovacích televizi“.

Miami Herald a SGT Report zveřejňuje informaci o údajné sebevraždě Klause Eberweiena, bývalého šéfa haitské vládní ekonomické a developerské agentury, dne 11. července v motelu v Miami, kde jej našli s kulkou v hlavě. Klaus se již delší dobu obával o svou bezpečnost, mimo jiné proto, že zveřejnil informace o nakládání s prostředky určenými pro obnovu Haiti. Přímo na konkrétní pomoc Haiťanům šlo celých 0,6 procenta prostředků mezinárodních dárců, další desetina mířila k haitské vládě, a zhruba 90 procent prý bylo převedeno do nehaitských organizací. Haiti hlásí výskyt cholery.

SGT připomíná smrt Setha Riche, zaměstnance demokratického národního výboru (DNC) a pravděpodobného „leakera“ WikiLeaks, i Seana Lucase, kameramana a spolutvůrce dokumentu o žalobě DNC stoupenci Bernieho Sanderse, stejně jako smrt federálního žalobce z Miami B.J. Whisenanta Jr., kterého našli oblečeného na pláži.

Pět představitelů amerických námořních i pozemních ozbrojených sil včetně Pobřežní hlídky odsoudilo nacismus. Kde se vzal, tu se vzal, objevil se americký nacista a uchvátil 320 milionovou zemi, kterou ještě před několika dny ovládal Putin. K nevíře!

Kim.com tvrdí, že CrowdeStrike je Guccifer… Nás už by to nepřekvapilo ani zbla! 

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Styxhexenhammer666, FOX News, Breitbart, Martin Brodel, independent sources

Newsletter