Evropské výnosy rostou, americké o něco rychleji. Dolar si proti euru drží zisky kolem hranice 1,1700 EURUSD. Rizikovější měny jsou pod tlakem rostoucích amerických tržních sazeb. Koruna se obchoduje v lehké ztrátě těsně pod 25,45 za euro.

Tabáková jednička Altria ziskem těsně zklamala, tržby ale lepší. Další odkup akcií…

Americká tabáková jednička Altria oznámila, že ve druhém čtvrtletí loňského roku dosáhla upraveného zisku na akcii ve výši 65 centů. Jen o cent tak nedosáhla na konsensus (FactSet). Celkem ve čtvrtletí vydělala 1,26 miliardy dolarů, tedy téměř stejně jako před rokem.

Tržby se meziročně snížily o 0,8 procenta na 6,3 miliardy dolarů, po očištění o spotřební daň ale vzrostly na 4,6 mld. USD a předstihly odhad 4,5 mld. USD.

Slabší než očekávané výsledky společnost doplnila nepatrným posunutím celoročního výhledu pro zisk na akcii, resp. jeho dolní hranice, výše. Očekává tak nyní, že letos vydělá 2,54 – 2,59 dolaru (dříve 2,52 – 2,59 dolaru).

Společnost oznámila nový program zpětného odkupu akcií v objemu 1 miliardy dolarů, který by měl být završen do konce příštího roku.

Skupina Altria zastřešuje amerického producenta cigaret Philip Morris USA, ale byly z ní naopak vyčleněny mezinárodní aktivity pod skupinu Philip Morris International, pod kterou spadá i tuzemský Philip Morris ČR.

Akcie Altria Group od začátku roku posílily o 9,4 procenta ke včerejšímu závěru 42,01 USD. Index S&P 500 za stejné období posílil o 6,8 %. 

Newsletter