Tajná schůzka: Silicon Valley chce odstavit Trumpa

Top manažeři Silicon Valley se minulý víkend potají setkali s předními Republikány. Důvod? Podle Huffington Post diskutovali o možnosti odstavení Donalda Trumpa z pozice republikánského kandidáta na post prezidenta Spojených států.

Nejvyšší představitelé Silicon Valley, včetně šéfů Applu Tima Cooka, Tesly Motors a SpaceX Elona Muska nebo spoluzakladatele Googlu Larryho Page, se setkali s top představiteli Republikánské strany na Světovém fóru American Enterprise Institute. Hlavním bodem jednání byl, podle nejmenovaných zdrojů zpravodajského webu, Donald Trump.

 

Další kolo primárek v USA: Donald Trump zvítězil v Michiganu a v Mississippi. U demokratů Bernie Sanders překvapivě porazil u Hillary Clintonovou.Ted Cruz ovládl Idaho.

Posted by Roklen24 on Tuesday, 8 March 2016

 

Lidé obeznámení s událostí pro Huffington Post poznamenali, že vrcholem letošního fóra bylo vystoupení republikánského politického guru a bývalého poradce George W. Bushe, Karla Roveho, který údajně identifikoval největší slabiny republikánského „front-runnera“.

Které to podle Roveho jsou? Většina voličů prý vidí Trumpa jako nevyrovnaného a jen stěží si jej dokáží představit jako prezidenta nebo někoho, ke komu by chtěli, aby jejich děti vzhlížely. Vysvětlil také, že občané vnímají jako nebezpečné to, že by byl tento republikánský leader někde poblíž jaderného spouštěče…

Co zastaví Trumpa? Až závěrečná stranická konference?

Zdroje také poznamenaly, že rozhovor se také zaměřil na to, jak se Trumpovi podařilo získat takovou podporu. Realitní magnát v prezidentských primárkách zaznamenal raketový vzestup. Získal již více než třetinu delegátů potřebných k vítězství v republikánské nominaci. Celý text Huffington Post je dostupný zde.

Newsletter