Tesla, Musk a Twitter. Jak sehnat kvalitní inženýry?

Americká automobilka Tesla si vytyčila ambiciózní plán. Jejím nejnovějším cílem je vytvořit automobil, který by byl vybaven funkčním autopilotním systémem. Ten by ve výsledku měl řidiči usnadnit jízdu tím, že by za něj prováděl vybrané úkony, které by vyhodnotil na základě aktuální situace na silnici.

I přesto, že Tesla disponuje zaměstnanci, kteří jsou špičkou ve svém oboru, k dosažení stanoveného cíle je nutné dát dohromady ty nejchytřejší mozky. A právě ty je potřeba co nejrychleji najít. Výkonný ředitel Elon Musk se rozhodl k tomu použít sociální sít Twitter. Na svém účtu v pátek uvedl, že Tesla shání „hardcore“ softwarové inženýry, kteří nemusí mít předchozí zkušenosti s automobily. Dle informací serveru BBC budou tito inženýři reportovat své výsledky přímo Muskovi, jelikož projekt autopilota má pro firmu tu nejvyšší prioritu.

Nový systém by měl být určen pro modely „S“ a „X“, kterým by měl pomoci automaticky řídit, měnit jízdní pruh a nastavit rychlost v závislosti na provozu. Pomoci k tomu má řada radarů, senzorů a aktuálně stažených dat, na základě kterých bude autopilot přizpůsobovat svůj styl řízení.

 

Newsletter