Tesla zvedá prodeje a akcie nemusejí těžit z apríla

Americký výrobce elektrických vozů Tesla Motor dodal na trhy v prvním čtvrtletí letošního roku rekordních 10.030 vozů. Ve srovnání se stejným obdobím loni dodávky stouply o 55 procent, uvedla dnes automobilka. 

Firma očekává, že za celý letošní rok dodá na trhy 55.000 nových vozů. Loni prodala 31.655 vozů, napsala agentura Reuters. 

Tesla patří k nejmladším a nejmenším americkým automobilkám s akciemi na burze. V současnosti vyrábí jediný model, sedan s názvem Model S. Letos na podzim plánuje začít prodávat dlouho odkládaný sportovně užitkový vůz Model X. Do roku 2017 pak chce automobilka přijít na trh s levnějším vozem pro masový trh Model 3. 

Buffett o autoprůmyslu: Tesla mě netrápí

Analytici však upozorňují, že by pro automobilku mohly být hrozbou současné nízké ceny benzinu. V USA je nyní benzin nejlevnější za více než pět let, což u spotřebitelů zvyšuje atraktivitu tradičních vozů. 

Společnost se navíc potýká s problémy v Číně, kde se jí nedaří plnit stanovené prodejní cíle. To znepokojuje investory a tlačí dolů cenu akcií Tesly. Ta již od začátku letošního roku klesla o více než 14 procent. 

Snaží se Apple opravdu o kořist Tesly?

Koncem března společnost uvedla, že 30. dubna představí nový produkt, kterým ale nebude automobil. Média předpokládají, že půjde o domácí bateriový systém, o kterém již dříve hovořil šéf podniku Elon Musk. Tento systém by mohli využívat například majitelé domů se slunečními kolektory k ukládání vyrobené elektrické energie. 

Tuto středu firma oznámila, že nabídne zákazníkům nový produkt, a to hodinky s názvem Tesla Model W. Šlo ale pouze o aprílový žert. Oznámení přesto vedlo k přechodnému nárůstu ceny akcií Tesly. 

Akcie Tesla propadají, zisk se odkládá

Newsletter