Těsné zisky Wall Street. Navzdory dolarové rally

Americký akciový trh dnes navázal na včerejší růst a navíc úterní obchodování přineslo nové rekordní maximum. A to v případě technologicky zaměřeného indexu Nasdaq. O žádnou velkou rally se však nejednalo, indexy v úvodu spíše hledaly směr a nakonec uzavřely jen s velmi střídmými zisky: S&P500 zpevnil o 0,06 %, DJIA o 0,14 % a Nasdsaq vzrostl o 0,12 %.

Trhy zůstávají dobře naladěny a téma Řecko je přestává strašit. Z úst vrcholných evropských představitelů zaznívá, že dohody o (opět dočasném?) řešení otázky řeckého dluhu by mohlo být dosaženo do konce týdne. Dnes ale v zámoří potěšila především makrodata. Ačkoli objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za květen klesly, po očištění o sektor dopravy byly vyšší. Sílu oživení ale dokumentuje především prodej nových domů, který byl v minulém měsíci nejsilnější za déle než sedm let. Zítra zveřejní vláda další revizi růstu americké ekonomiky v prvním čtvrtletí roku.

Větším ziskům akciových indexů na Wall Street dnes bránil výrazně posílený dolar. Americká měna k euru získává oproti včerejšímu závěru zhruba 1,5 % a obchoduje se pod úrovní 1,1200 EURUSD.

Newsletter