Tim Cook o Apple Watch. Které celebrity už je nosí?

Ze zájmu spotřebitelů o modely tzv. chytrých hodinek s nakousnutým jablkem ve znaku je šéf firmy Apple nadšen. Tim Cook během své páteční návštěvy kalifornského obchodu označil reakci trhu na Apple Watch za „mimořádnou“.

„Dostáváme skvělou zpětnou vazbu od zákazníků a skvělé jsou i objednávky,“ řekl Cook, který sám ze všech nabízených modelů zvolil ocelový design s bílým páskem.

Apple a dividenda: Co se čeká?

Možnost předobjednávek otevřela firma v pátek ráno a vyprodáno bylo během několika hodin. Někteří zákazníci si na hodinky počkají i do června. Přímý prodej široké veřejnosti zahájí Apple 24. dubna (v obchodech v USA, Číně, Japonsku, Británii, Austrálii, Kanadě, Hongkongu, Německu a Francii).

Apple si zřejmě rád pojistí euforii svých skalních fanoušků tím, že své hodinky umožní s předstihem si připnout na zápěstí některým VIP osobnostem. Pro zajímavost – své Apple Watch už v televizi předvedl zpěvák Pharrell Williams a fotku své ozdobené ruky na Instagramu umístila zpěvačka Katy Perry.

Apple letos podle analytiků prodá osm milionů hodinek Apple Watch

Podle mnohých analytiků se Apple Watch stanou spíše módní záležitostí a nejsou proto ohrožující konkurencí tradičním hodinářům, především vzhledem k nízké životnosti baterie. Odhady prodejů jsou vcelku optimistické a dost liší. Například analytici BMO Capital Markets na základě průzkumu mezi spotřebiteli očekávají do září 2016 odbyt 39 milionů kusů, zatímco shodný odhad Piper Jaffray a Société Générale jen pro letošní rok činí 8 milionů, Global Securities Research přitom až 40 milionů kusů. Sama firma Apple očekává, že poptávka po hodinkách bude při zahájení prodeje vyšší, než kolik jich bude firma schopná nabídnout. 

Apple Watch jsou prvním produktem nové kategorie, který firma vytvořila pod vedením generálního ředitele Tima Cooka. Ten v roce 2011 nahradil v čele podniku legendárního Steva Jobse, který brzy poté zemřel na rakovinu. 

Švýcarští hodináři se Applu nebojí. Povolali Google a Intel

Apple si u Apple Watch věří, analytici chladnou

Newsletter