Rizikově averzní nálada potápí akcie, evropské i americké výnosy padají. Dolar zůstává v zisku těsně nad 1,1700 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje lehce nad 25,40 za euro.

Tipsport do losů s Fortunou nepůjde

Společné stírací losy společností Tipsport a Fortuna nakonec nebudou. Fortuna to dnes oznámila v tiskové zprávě. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) přitom záměr firem v červnu schválil.

„Přestože by naše kooperace v kategorii losů byla z pohledu ekonomiky provozu i dalších parametrů logická a výhodná, nakonec nebude zahájena,“ řekl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Radim Haluza.

Tipsport a Fortuna chtěly původně vydávat společné emise losů a nahradit jimi dosavadní losy, které vydává každá firma zvlášť. Tipsport je jedničkou českého trhu kurzových sázek, Fortuna je druhá. Proti záměru protestovalo více firem. Zejména pak Sazka, která má na trhu dominantní pozici.

ÚOHS ale v červnu rozhodl, že spojení firem nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže na loterijním trhu. „Spojením vzniklý subjekt bude po spojení vystaven silné konkurenci ze strany společnosti Sazka, která disponuje obdobným či větším tržním podílem,“ uvedl tehdy ÚOHS.

Newsletter