Tohle tu ještě nebylo: investujte za zajímavý úrok a pivo k němu!

Již v úterý 19. července si přijde na první platformu pro investiční crowdfunding v Česku nový projekt. Na Fundliftu budou moci investoři z řad veřejnosti, třeba i stávající zákazníci, investovat do dluhopisu Pivovaru Zvíkov, který sbírá za své pivo jedno ocenění za druhým, přitom ale zdaleka není „jen“ pivovarem. Co za to? Atraktivní úrok a navíc jeho další část v odběru piva. Zde jsou podrobnosti o investici i tom, čím vším je Pivovarský dvůr Zvíkov.

O dluhopisu Pivovar Zvíkov za úrok i pivo

Na Fundliftu bude moci od úterka vložit do Pivovaru Zvíkov svou důvěru široká veřejnost nebo třeba, jak se ukázalo u všech dosavadních projektů na platformě, stávající zákazníci či fanoušci. Pokud se od drobných investorů vyberou dohromady celé tři miliony korun, které chce pivovar na Fundliftu získat, každý investor získá čtyřletý dluhopis s úrokovou sazbou 6,5 procenta a možností předčasného splacení v září roku 2018.

Vedle na dnešní dobu velmi zajímavého úroku si každý investor může odebrat v Pivovaru Zvíkov pivo zdarma a to ve výši, která odpovídá dalšímu 1 procentu z jeho investice. Úrok je splatný pololetně, další jedno procento v pivu jednou za rok přímo ve zvíkovském minipivovaru. Pokud se celou částku tří milionů korun ve stanovené době vybrat nepodaří, investoři své peníze získají zpět.

„Ve světě i v Čechách rychle stoupá poptávka po řemeslných pivech z minipivovarů, které používají originální místní receptury a vaří pivo s charakterem.  Obliba řemeslného piva z minipivovarů roste nejen mezi pivními fajnšmekry, ale hlavně u mladých lidí, žen i zákazníků, kteří typicky pivo často nekonzumují. Pivovar Zvíkov se svými vysoce ceněnými a originálními pivy je krásným reprezentantem tohoto trendu v Čechách,“ říká výkonná šéfka Fundliftu Andrea Lauren.

Pivovar chce peníze, které získá na Fundliftu, vložit do rozvoje toho, co funguje a přináší vysokou ziskovou marži. Investovat peníze chce do zvýšení luxusu svých hotelových kapacit s tím souvisejícího rozšíření wellness služeb, do gastro technologií v pivovaru, celkově do zvyšování obsazenosti hotelu a s tím spojeného růstu tržeb z restaurace a z prodeje vlastního piva.  Ve Zvíkově tedy nejde „jen“ o samotné pivo, které ale už sebralo řadu ocenění.

„Kromě výborného piva nabízí Pivovarský dvůr Zvíkov i skvělou možnost turistiky v jedné z nejhezčích lokalit v Čechách. A investorům nabízí, aby si část výnosu vybrali přímo v pivu. Až jedno procento ročně z celkového velmi atraktivního výnosu 7,5 procenta. To je opravdová inovace. Takže jeďte ochutnat a investujte,“ říká Andrea Lauren.

O zvíkovském pivě

Pivovar Zvíkov byl založen v roce 1993 a tím je mezi malými pivovary v Čechách nejstarší. Staví na pivovarské tradici dávného pivovaru na hradě Zvíkov, kde se pivo vařilo po mnohá staletí. Dnes používá moderní technologie a podle svých receptur v něm pivo vaří vrchní sládek Vladimír Ličman a spolumajitel Michal Voldřich, bývalý sládek Pražských pivovarů. A zdá se, že pivo hodně kvalitní: pivovar je opakovaně držitelem prestižních cen na Jarní ceně českých sládků, Zlaté pivní pečeti a v soutěži Pivo České republiky či Pivexu. V roce 2015 se Jarní ceně českých sládků zvíkovský pivovar stal vůbec nejúspěšnějším pivovarem soutěže.

Z pohledu investice a výsledků je důležitou částí obchodní politiky Pivovaru Zvíkov důraz na rozšiřování těch aktivit, které nabízejí vysokou marži: prodej piva jenom ve vlastní restauraci a ubytovací služby. Řada jiných malých českých pivovarů či přímo minipivovarů jde cestou prodeje svého piva třetím stranám za velkoobchodní ceny. Zvíkov se soustředí na prodej vlastního piva pouze ve vlastní restauraci – piva čepovaného i lahvového – na Zvíkově a v Praze Petrovicích a nevyhledává distributory pro své pivo.

Pivovarský dvůr není jen pivovarem

Pivovar Zvíkov není „jen“ pivovar. Je to tradiční venkovský zájezdní pivovar, hostinec a wellness hotel, který láká vedle piva na oddych, wellness, přírodu, sport, tradiční českou kuchyni a zážitky.  Díky jedinečnému umístění na přístupové cestě ke hradu Zvíkov a sestavení svých služeb je ihned od svého vzniku ziskový. Ve špičce turistické sezóny má plně vytížené kapacity ubytování i restaurace. Právě do rozvoje služeb ubytování či wellness chce zvíkovský pivovar směrovat peníze získané na Fundliftu kvůli vysoké přidané hodnotě a protože to znamená růst tržeb všech dalších aktivit.

Tržby za jídlo v restauraci jsou nejvyšším zdrojem příjmu, ale nikoli s nejvyšší ziskovostí. Vaření a prodej vlastního piva a limonády naopak jsou nejziskovější činnost Pivovaru Zvíkov. Ubytování vytvořilo nový zdroj tržeb, který vede k růstu všech dalších tržeb. K tomu se přidávají svatby, firemní akce nebo prodej zboží se značkou Pivovaru Zvíkov a jeho produktů či pořádání festivalů.

Dovolená u moře piva?

Pivovar Zvíkov se na Fundliftu bude snažit nabídnout investici do zavedeného a opakovaně oceněného rodinného podniku v odvětví, které roste průměrným tempem růstu 20 až 25 procent ročně. Vedle toho dynamicky roste také pivní turistika. Na počátku letošního roku Pivovar Zvíkov uvedl do provozu venkovní vyhřívaný bazén postupně se posouvá do kategorie Wellness hotel s vlastním pivovarem.

Expanze zvíkovského pivovaru byla doposud financována kombinací vkladů společníků, venture kapitálu poskytnutého formou půjčky a bankovních úvěrů. Financování dluhopisem má pomoci dalšímu vylepšení služeb wellness a zlepšení luxusu stávajícího ubytování tak, aby se zvýšil počet průměrných dnů pobytu hostů i narostl počet rodinných dovolených.

Na www.fundlift.cz budou k dispozici detailní informace o celém byznysu minipivovaru v průběhu úterka 19. července a to se samotnou možností investovat. Už dnes na Fundliftu můžete investovat do producenta zdravých nápojů pro vrcholové i amatérské sportovce i děti ISOLINE.

Šéf ISOLINE: V roce 2020 chceme být na všech kontinentech světa

Andrea Lauren: ISOLINE je tým, který opravdu něco dokázal

Už máte program na sobotu a neděli? Tady je inspirace v podobě několika tipů ze Zvíkova a okolí.

Newsletter