TOP bankovní investice roku dle JP Morgan: Nechybí Erste

UBS, Deutsche Bank, Danske Bank, Erste a Commerzbank jsou podle investiční banky JP Morgan TOP investicemi pro rok 2015. Nadto JPMorgan zvýšila doporučení pro Commerzbank na „overweight“ z „neutral“.

Rok 2015 začíná v Evropě v prostředí s nízkou inflací a JP Morgan vidí právě deflaci jako hlavní riziko pro bankovní sektor pro rok 2015.

„Opatření ECB, které by mělo nastartovat úvěrování, bude mít pouze omezený efekt, ale nějaké oživení – i když nízké – tento krok ECB přinese,“ domnívá se JP Morgan.

Banka předpovídá, že výkon americké ekonomiky překoná růst hospodářství v Evropě, proto doporučuje investorům být nadváženi v UBS a Deutsche Bank, které mají expozici na americký dolar a tím pádem i na potenciálně vyšší úrokové sazby.

Banka také zmiňuje možnost konsolidace v bankovním sektoru, která by se měla týkat menších až středně velkých bank, kde se dají očekávat fúze.

Úrokové sazby v Evropě zůstanou v roce 2015 podle JP Morgan okolo svých historických minim a tak bude rozhodující pro investory dividendový výnos. Z tohoto pohledu JP Morgan doporučuje Danske Bank nebo ING.

JP Morgan ve své strategii pro bankovní sektor doporučuje „opatrnost“ v případě francouzských a britských bank a vyhýbat se ruskému a řeckému bankovnímu sektoru.

Newsletter