Trhy čeká mírně slabší úvod. V Praze vrcholí zveřejňování výsledků, po závěru Orco

Výraznější změny nelze s největší pravděpodobností čekat na pražské burze ani během čtvrteční seance. Futures na evropské indexy indikují otevření mírně do záporných hodnot a lze tak spíše sázet na pokračování vyčkávací taktiky a na nové impulsy, podobně jako je tomu aktuálně v zámoří, kde indexy obhajují dosažené rekordní úrovně.

Investoři s další větší akcí budou zřejmě vyčkávat na příští týden, kdy se bude pozorně sledovat zasedání ECB. Indikátorem budou zítřejší inflační data z eurozóny, která by měla být zveřejněna v 11:00 našeho času.

V dnešním kalendáři jsou tradičně odpolední žádosti o podporu v nezaměstnanosti, spotřeba domácností a zpřesněný odhad HDP v zámoří (14:30).

Na pražské burze dnes před otevřením trhu oznámily výsledky společnosti Fortuna, Pegas a Stock. Výraznou reakci na kvartální čísla neočekáváme.

Stock Spirits je v zisku, tržby oslabila i česká koruna

Vedoucí středo- a východoevropský dodavatel značkového alkoholu, skupina Stock Spirits Group, dosáhl v první polovině letošního roku zisku po zdanění 16,8 milionu eur po ztrátě 10,7 milionu eur před rokem. Celkové tržby klesly o rovnou desetinu na 137,7 milionu eur. Důvodem je zejména růst zdanění na polském trhu a oslabení české koruny. Firma uvedla, že je na cestě ke splnění celoročních cílů a navrhla mezitímní dividendu 0,0125 eur na akcii.

Pegas zvyšuje čtvrtletní zisk díky egyptské lince

Znojemský výrobce netkaných textilií, společnost Pegas Nonwovens, zaznamenal ve druhém kvartále letošního roku o třetinu vyšší zisk v meziročním srovnání, za solidního růstu výnosů. Celoroční výhled byl potvrzen.

Fortuna zaznamenala 20% nárůst přijatých sázek i zisku, pomohl fotbal

Sázková skupina Fortuna Entertainment Group dosáhla v prvním pololetí letošního roku dvojciferného nárůstu objemu přijatých sázek, provozního zisku EBITDA i čistého zisku. Do výsledků se příznivě projevilo konání zásadních sportovních akcií, především fotbalové mistrovství v Brazílii.

Dnes po závěru trhů by měly být oznámeny pololetní výsledky realitní skupiny Orco. Ta včera v noci oznámila záměr stažení svých akcií z pražského obchodování k pondělku 22. září, posledním obchodním dnem by tak byl pátek 19. září. Rozhodnout ale ještě musí burza.

Orco: Naše akcie budou v Praze obchodovat naposledy 19. září. Prodáváme Zlotu44

Newsletter