Trhy jsou před ECB pomalejší, PX vede výš Komerční banka

Pražská burza mírně roste s podporou Komerční banky. Ta dnes ráno reportovala výsledky hospodaření za 3Q14, které byly na čistém zisku o 6,5 % lepší oproti očekávání trhu, navíc na tiskové konferenci banka oznámila zvýšení výplatního poměru dividend příští rok ze současných 60 – 70 % na 70 – 100 %. Toto navýšení může znamenat navýšení dividendy z očekávaných 230 korun až k 300 korun na akcii. Trh na tyto informace reagují kladně, akcie rostou na slušném objemu 55 tisíc zobchodovaných akcií o 1,7 % na úrovně 4770 korun, nicméně se zdá, že na vyšších cenách okolo 4800 korun již převládají prodejci. Erste je podle očekávání slabší, momentálně klesá o 0,6 % na 550 korun, ale objem na tomto titulu je velice slabý. ČEZ jee absolutně beze změny okolo 604 korun na výrazně podprůměrném objemu 33 tisíc zobchodovaných akcií. Akcie O2 jsou již velice blízko u 240 korun, kde je momentálně cítit mírná podpora, ale pravděpodobně během následujících dní uvidíme pokles pod tuto úroveň. Philip Morris se mírně vymanil z prodejního tlaku, akcie dnes posiluje o 0,9 %, ale na pohyb blíže k hladině 10.000 korun to prozatím díky zahraničním prodejcům nevypadá.

KB překonává očekávání, může vyplatit až 100 % zisku

Fortuna drží tempo: růst sázek a zisku o pětinu. Výrazně zvyšuje výhled

Maďarské akcie jsou v podstatě beze změny, klesá Richter Gedeon o 2 % po horších výsledcích za 3Q14, ale tento pokles je vyvážen růstem akcií MOL o 1,3 %, který naopak odhady trhu dnes ráno překonal.

Polský index WIG20 je absolutně beze změny, propady na hlavních bankách PEKAO a PKO jsou kompenzovány růstem na energetických akciích PGE a Tauron.

Celkově je aktivita na trzích střední Evropy velice slabá, investoři čekají, jak dopadne zasedání ECB. 

Newsletter