Trhy na Yellenové obvykle rostou. Dnes to nevydrželo

Americké akcie se dnes vydaly k další rally. To poté, co šéfka Fedu Janet Yellenová druhý den svého slyšení v americkém Senátu potvrdila holubičí tón ohledně načasování růstu sazeb. Jak poznamenávají analytici i ekonomové, trhy obvykle na proslovu Yellenové rostly. Dnes jim to nevydrželo až do konce a končí remízou: S&P 500 -0,1 %, DJIA +0,1 %, Nasdaq u nulové změny. Právě DJIA se ale díky byť drobnému růstu dostal na nové historické maximum.

Šéfka Fedu dál žádá o trpělivost pro „pár dalších měsíců“

V průběhu amerického akciového obchodování rostla ropa – to díky komentářům ze Saúdské Arábie – a s ní spotřebitelské tituly. Vyjádření převážilo informaci o dalším nárůstu amerických zásob ropy, kde data EIA víceméně pouze potvrdila úterní zprávu API. Ropa WTI se pohybuje u 51 a Brent u 61 dolarů za barel.

Saudský ropný ministr: Poptávka roste

Na Nasdaqu, který se pokoušel o 5 tisíc bodů, ze svých maxim ustoupil Apple.

Z americké ekonomiky dnes přišel údaj o slabším než očekávaném poklesu prodejů domů v lednu, pondělní statistika prodejů starších domů přitom byla špatná, když odrážela pokles nabídky na trhu. Úterní report pak ukázal na prudší než očekávaný růst cen domů v prosinci. Pohled na realitní trh tak zůstává smíšený. Data MBA pak ukázala růst žádostí o hypotéku.

K sérii firemních výsledků: o cent nad odhady se včera po závěru trhů vešel ziskem na akcii Hewlett-Packard, kvůli silnému dolaru ale přišlo negativní oznámení u výhledu hospodaření. Potěšil Target. Podobně těsně nad konsensem jsou výsledky Dollar Tree, při růstu srovnatelných tržeb obchodů meziročně o 5,6 %. Přesně na konsensu je zisk na akcii u Campbell Soup, zklamala ale dosažená marže. 

Newsletter