Trhy umazávaly dvoudenní zisky, v centru pozornosti Fed

Soustředěnost na nové zprávy z měnové politiky dnes evropským burzám přinesla ztráty následující dva ziskové dny. Německý index DAX ztratil 0,24 %, britský FTSE100 a francouzský CAC40 zhruba oslabil o 0,4 %.

V Británii zveřejněný poměr hlasování z posledního zasedání měnového výboru centrální banky ukázal, že dva členové již zvedli ruku pro zvýšení úrokových sazeb v srpnu. Proti očekávání brzkého utahování měnové politiky však stojí slabší než očekávané inflační tlaky vyplývající ze včerejších dat. V Německu pak ceny výrobců v červenci klesaly nad očekávání, poté co Bundesbank v pondělí varovala před slabším růstem německé ekonomiky. Tlak na ECB tak zesiluje.

Navzdory dobíhající výsledkové sezóně a datům z ekonomiky, investoři soustředí svou pozornost na prohlášení z americké centrální banky. Fed dnes zveřejní záznam ze svého posledního jednání, Wall Street bude ale vyčkávat především na páteční konferenci v Jackson Hole, kde vystoupí Janet Yellen i šéf ECB Mario Draghi. Americké trhy, které zahájily s mírnými ztrátami, nyní nabírají opatrné zisky.

Korekce zisků z počátku týdne dnes dolehla i na pražskou burzu. Komerční banka už se na úterní maxima nad 4.900 Kč nevrátila a zakončila nad 4.800 Kč, zatímco Erste oslabila o 0,6 % k 535 korunám. Snížené doporučení i „cílovka“ od Goldman Sachs nepomohla akciím ČEZu, které mírně sestoupily na 608 Kč. GS titulu odebrali doporučení k nákupu a stanovili „neutral“, s novou cílovou cenou 685 Kč. O2 nadále obchoduje nad nabídkovou cenou k výkupu, u 297 Kč.

Akcionáři NWR dnes na mimořádné valné hromadě schválili podmínky emise nových akcií, v souladu s očekáváním.

NWR získala souhlas s podmínkami emise nových akcií, zítra zveřejní výsledky

S Petrem Koblicem o nudě na pražské burze a železné oponě v investičním bankovnictví

Newsletter