Evropské PMI indexy průmyslu a služeb klesly, dokonce více než trh očekával. Euro je i přesto v zisku, což je dáno především oslabujícím dolarem. Risk-on nálada na trzích podporuje rizikové měny, včetně koruny. Kurz zpevňuje směrem k 25,30 za euro.

Trhy v USA povzbudil Fed, zvrátil 2denní pokles

Včera zveřejněný zápis z červnového jednání měnového výboru Fedu přinesl signály o tom, do kdy by Fed mohl zcela omezit nákup dluhopisů na podporu ekonomiky. Díky zlepšenému trhu práce by měla centrální banka pravděpodobně skončit s agresivními monetárními stimuly již v říjnu. Fed nicméně nenaznačil možnost zvyšování sazeb dříve oproti původnímu očekávání. Index Standard & Poor 500 reagoval růstem o 0,46 %, Index DJIA +0,47 % a Nasdaq dokonce +0,63 %.

Fed: QE skončí v říjnu. Investoři nesprávně hodnotí rizika

Z korporátních zpráv stojí za pozornost zítřejší výsledky banky Wells Fargo, která bude jako druhá reportovat po producentu hliníku Alcoa, který zahájil sezónu zveřejňování v úterý.

Suverénní start výsledkové sezóny v USA: Alcoa nad odhady

Americká výsledková sezóna na startu. Půjdou akcie výš?

Včerejší den se dařilo nejvíce telekomunikačním firmám +1,16 %, přičemž největší zisky zaznamenala společnost Comcast Corporation +2,66 %, Verizon +0,29 %, AT&T +0,25 % a America Movil +10,08 %. Poslední jmenovaná telekomunikační společnost přidala po zprávě, že mexický operátor prodá část majetku v Mexiku, aby snížil podíl na tamním trhu na méně než 50 %. Společnost se tak chce vyhnout tvrdému postupu úřadů, které chystají zásadní reformu celého telekomunikačního sektoru.

Druhý největší nárůst zaznamenaly služby a spotřební zboží, které připsaly +0,75 %. Největším tahounem byly společnost Groupon +4,78 %, Media General +4,77 %, Discovery Communications +3,77 %. Naopak největší pohyb byl na CBS Corporation +0,85 %. Společnost Groupon, místní internetová firma, která spojuje obchodníky se spotřebiteli, reagovala pozitivně na investici 1 milionu dolarů do start-up projektů.

Index volatility VIX včera poklesl o 2,75 %.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s. 

Newsletter