Tři FinTech možnosti úvěrování malých podniků

V důsledku finanční krize byly velké banky nuceny zpřísnit své úvěrové standardy a odklonit svou pozornost od mnoha malých podnikatelů. Harvardská studie v roce 2014 zjistila, že během finanční krize počet bankovních úvěrů malých podniků prudce klesl a v následujících letech se nedokázal zotavit.

Existuje celá řada online věřitelů, kteří jsou jiní než tradiční banky. OneDeck Capital INC, LendingClub Corp a Credibly. Všechny tyto společnosti nabízejí věrohodné, jedinečné produkty a služby, které jsou určeny především malým i středním podnikům.

OnDeck Capital

Unikátní technologie obchodních úvěrů OnDeck umožňuje dlužníkům získat informace o své potenciální půjčce během několika minut a přijmout tyto finanční prostředky během jednoho pracovního dne. Místo toho, aby OnDeck vyloučil potenciální dlužníky z důvodu nevalné historie osobních úvěrů, se spíše tato společnost zaměřuje na správný chod podniku dlužníka. Pokud nemáte perfektní osobní kredit, ale řídíte úspěšnou malou firmu, tak právě tyto firmy mají větší pravděpodobnost, že získají schválení půjčky spíše od OnDeck, než od většiny bank.

Lending Club

Platforma společnosti Lending Club je uzpůsobená především pro velmi zadlužené malé podniky, jež mohou vyplnit žádost o úvěr za méně než pět minut. Lending Club za půjčky do hodnoty 100 tisíc dolarů nepožaduje záruku, nepotřebuje detailní obchodní plány nebo projekty a ani osobní návštěvy Vašeho podnikání. Nevyžaduje ani nákladné posudky nebo pojištění. Úvěry Lending Club mají jasnou úrokovou sazbu a společnost neúčtuje poplatky za předčasné splácení.

Lending Club nyní navíc poskytuje malé obchodní úvěrové linky až do výše 300 tisíc dolarů, jejichž založení je zdarma a nejsou s nimi spojeny ani žádné měsíční poplatky.

Credibly

Vlastníci malých podniků, kteří podnikají nejméně po dobu šesti měsíců a generují měsíční výnos ve výši nejméně 10 tisíc dolarů, mají u Credibly předběžný nárok na úvěr, jenž může dosáhnout výše až 250 tisíc dolarů.

Splatnost těchto úvěrů se liší od šesti do 24 měsíců v závislosti na velikosti Vaší firmy. Jednou z nejlepších věcí týkající se Credibly jsou jejich poplatky – neboli spíše jejich chabá přítomnost. Podle pravidelnosti plateb, jediným poplatkem, který budete hradit, je poplatek za poskytnutí úvěru.

Ve chvíli, kdy to vypadalo, že prostředí úvěrů pro malé podniky už nemohlo být horší, úsvit FinTech přinesl s sebou nové možné přístupu ke kapitálu, jež jsou snadnější, než kdykoliv předtím. On Deck, Lending Club a Credibly jsou pouze tři z nespočetně možností získání úvěru, které nabízí odvětví FinTech současným majitelům malých podniků.

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter