Tři příklady covidového investování

Foto zdroj: Roklen24, ČIK

Víte, co to jsou monoklonální protilátky? Pokud chcete doplnit své investiční portfolio biotechnologickými společnostmi, může se vám tato vědomost hodit. Tyto protilátky využívá například společnost Regeneron Pharmaceuticals ve svém „koktejlu“ proti covidu, který při včasném podání brání rozvinutí infekce a přechodu do těžkého stádia a který lze ohroženým skupinám s nedostatečnou imunitou podávat po rizikovém kontaktu i preventivně.

Do biotechnologických firem našeho portfolia neinvestujeme jen kvůli covidu, vysvětluje Martin Dienstbier z investičního fondu Alethes investorovi Danielu Gladišovi z Vltava Fund. Přesto pandemie přinesla spoustě firem ze sektoru zdravotní péče zajímavé příležitosti, ze kterých mohou profitovat i investoři. Jaké jsou další příklady takových společností? Podívejte se na video.

Toto je třetí video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její osmý ročník proběhne 8.-9.11.2021. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Rozhovor byl natočen v prostorách VOIX.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter