Dolar se po včerejším zpevnění proti euru obchoduje pod 1,1500 EURUSD. Zapůsobila situace v Číně. Procyklické měny i měny regionu zůstávají pod výprodejním tlakem. Koruna oslabila nad 24,50 za euro.

Tři triky milionářů, které vám pomůžou vychovat úspěšné děti

S trochou práce si můžete být jisti, že vychováte sebevědomé a samostatné děti připravené na úspěch. Pro začátek je důležité říci, že je třeba, aby se u Vás doma velmi často mluvilo o úspěchu. Ten s musí zkrátka stát součástí každodenního života.

Vždy podpořte sny vašich dětí a nikdy je neodrazujte od velkých cílů. Čím více mluvíte o úspěchu, sami se snažíte vytvářet úspěšný život a vedete je k tomu, aby o úspěchu snily, tím více vkládáte do svých dětí i víru a nadšení pro budování jejich úspěšných životů.

Zde jsou tři tipy pro pěstování úspěchu u Vás doma:

Rozhodněte o cíli

První a nejdůležitější věcí, kterou musíte jako rodina provést, je rozhodnout, že Vám na tom opravdu záleží, a toto rozhodnutí i nadále posilňujte. Všechno začíná pevným rozhodnutím, za kterým se skrývá opravdové odhodlání. Převezměte na sebe zodpovědnost za úspěchy celé Vaší rodiny.

Abyste to zvládli, musíte si jasně definovat, co pro Vás a Vaši rodinu slovo úspěch znamená. A protože úspěch má mnoho podob, je třeba se dohodnout jako rodina na společné myšlence úspěchu a jít si za ní.

Učiňte úspěch nezbytným

Nehledě na to, jak si úspěch definujete, ať už je to úspěch finanční, duchovní, fyzický, duševní, emoční, filantropický, kolektivní nebo rodinný, nejpodstatnějším faktem, který musíte o úspěchu znát, pokud chcete uspět, je učinit jej nepostradatelným.

Ujistěte se, že Vaše dětí vidí, jak se Vám daří, a pokud Vás potká nezdar, Vaše děti si z toho vezmou lekci. Naučte je, jak se postavit situacím, kdy se Vám například nedaří prodat svá díla, žádné nakladatelství nechce vydat Vaši knihu nebo máte skvělý nápad, který by pomohl světu, ale nedaří se Vám jej uskutečnit.

Pomozte jim pochopit, co je v sázce. To zaručeně zlepší jejich motivaci.

Naučte své děti představivosti

Pro děti může být budoucnost mlhavá a abstraktní, proto je třeba jim pomoci naučit se jasným představám. Poté, co se Vám to povedlo, posilujte denně jejich vizualizaci. Veďte je k tomu, aby si zapisovaly své plány a nápady.

Vyrobte nástěnku snů, na kterou připnete fotografie pro ještě lepší vizualizaci jejich budoucnosti. Můžete začít například s takzvanou loterijní hrou. To znamená, že položíte svým dětem otázku, co by dělaly, kdyby vyhrály v loterii. I když se Vám jejich nápady nebudou zdát realistické, tak jim to nesdělujte, protože na tom nezáleží.

Musíte si uvědomit, že ačkoli jsou tyto sny velké, jsou dosažitelné, a dokonce ani nemusíte vyhrát loterii, abyste si je splnili. Naopak musíte tvrdě pracovat a stát se finančně nezávislými. Nedovolte, aby byl jakýkoli sen, označen za nereálný.

Jakmile jste se rozhodli zaplnit Váš domov úspěchem, učinili jste úspěch nepostradatelným a pomohli jste všem naučit se představovat své cíle, pak je na čase přejít k činům. Prozkoumejte například zvyky úspěšných lidí a zakomponujte některé z nich do svého života.

Nejdůležitější je ale hlavně začít. Například tím, že si po přečtení tohoto článku stanovíte tento cíl a budete na něm se svými dětmi pracovat.

Newsletter