Trumpova administrativa a další zářez Elona Muska

Elon Musk se postupně dostává pod „kůži“ nové americké administrativě. Poté, co se zakladatel automobilky Tesla stal členem speciálního ekonomického výboru poradců, je jeho jméno na dalším seznamu.

Jméno  „Elon Musk“ se nejprve objevilo na seznamu speciálního ekonomického sboru poradců, který je složen z vysoce postavených členů managementu významných amerických firem. Během dneška ho pak bylo možné spatřit i ve výčtu členů tzv. „Manufacturing Jobs Initiative“. Tato skupina je složena z představitelů průmyslových firem, přičemž, jak z názvu vyplývá, jejich cílem bude podpora tvorby pracovních míst v rámci průmyslového sektoru.

Vyjma Muska je na seznamu iniciativy například i CEO společnosti Ford Mark Fields.

Výše zmiňovaný seznam vznikl po pondělním setkání představitelů automobilek a průmyslových výrobců s Donaldem Trumpem přímo v Bílém domě. Během tohoto sezení americký prezident zopakoval plán snižování daní, stejně tak zmínil i osekání regulací o 75 %, či více.

Trump jako paradoxní skrytá výhra Elona Muska?

Musk se tak Trumpově administrativně postupně dostává pod kůži.  Potvrzuje to nejen jeho přítomnost na prvním srazu prezidenta a zástupců technologického sektoru, kde se sešly firmy s mnohem vyšší hodnotou, než má Tesla, ale rovněž i další (zmiňovaná) sezení. V neposlední řadě je možné zmínit, pro mnohé nečekanou, podporu amerického ministra zahraničí Rexe Tillerson, bývalého CEO ropného giganta Exxon Mobil.

A jaký je dosavadní „podpis“ Muskovy přítomnosti? V tomto směru se nabízí nedávná událost, a to návrh na zavedení uhlíkové daně, který byl vysloven během pondělní sešlosti. Podle informací se však v rámci skupiny dočkal minimální podpory.

Inu, Elon se bude muset asi ještě hodně snažit…

Továrna Tesly v ČR? Evropská Gigafactory severně od Prahy

Elon Musk jako rytíř Jedi. Opíjí investory rohlíkem?

Newsletter