Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Twitter (až -18 %) na historickém dně, k prodeji uvolněno 500 milionů akcií

(Aktualizováno 22:13) Akcie sociální sítě Twitter během úterního obchodování propadly až o více jak 18 % na nové historické dno 31,73 dolaru. Řádné obchodování na NYSE uzavřely o necelých 18 % níž, v prodlouženém obchodování pokles pokračuje.Výrazný propad titulu je důsledkem ukončení tzv. lock-up periody pro téměř 500 milionů akcií společnosti.

Držitelé akcií Twitteru z řad managementu a dalších zaměstnanců společnosti tak budou moci akcie mikroblogovací sítě, která vstoupila na americkou burzu NYSE v loňském listopadu, prodávat na trhu.

Spoluzakladatelé Twitteru Jack Dorsey a Evan Williams, stejně jako výkonný ředitel společnosti Dick Costolo, nicméně již minulý měsíc prohlásili, že prodej svých podílů po uvolnění restrikcí neplánují. V podobném duchu se vyjádřila investiční společnost Benchmark, držitel 6 % akcií Twitteru.

Tzv. lock-up period má zabránit akcionářům zaplavit svými podíly veřejně obchodovaný trh ihned po IPO. První várku akcií Twitteru firma umožnila prodat na trh v únoru – šlo pouze o zhruba 10 milionů akcií z rukou zaměstnanců mimo management společnosti.

Provozovatel sociální sítě v minulém týdnu reportoval výsledky za 1Q14, jimiž na úrovni provozního zisku a tržeb překonal odhady Wall Street, čistá ztráta se nicméně prohloubila o 100 mil. dolarů. Twitter má 255 milionů měsíčních aktivních uživatelů.

Newsletter