Týmy budoucnosti očima Googlu? Jako mraveniště či hejna ptáků

V Googlu nenajdete plakáty s rozjuchaným kravaťákek říkajícím: „Týmová práce především.“ Pokud u nás nepracujete týmově, nevygenerujete tak zajímavá čísla, jako kdybyste se spojili s pár dalšími lidmi. Aktivity vedoucí k výsledkům nestanovují manažeři, ti pouze vytváří prostředí, aby se lidé mohli propojovat. Jak jsou hodnoceni pracovníci Googlu? Nakoukněte pod pokličku fenoménu internetu s programovým manažerem Googlu a autorem workshopu Summitu Týdne podnikání Týmy 2.0 Danielem Francem.

Dalšími řečníky, se kterými jsme na Summitu Týdnu podnikání, byl Andrej Kiska partner společnosti Credo Ventures a jeden z nejvýše postavených českých manažerů Jan Zadák senior vice president v Hewlett Packard.

„Kdyby mě v byznysu motivovaly peníze, dávno ležím na pláži”

Partner společnosti Credo Ventures Andrej Kiska mimo jiné prozrazuje proč preferuje projekty, které nejsou trendy. Tým, produkt a velikost trhu. To jsou pro nás zásadní věci, když zvažujeme zainvestování projektu. Startupový ekosystém v Česku je slušně našlápnutý, třicet procent našich investic máme právě v České republice. Startupy se zbytečně bojí, že jim jejich nápad ukradneme. Jaké další chyby startupy dělají a jak se jim vyvarovat? Jak jednat s investory?

IT, bezpečnost, nanotechnologie, ale i automobilový průmysl. České startupy mají především v těchto oblastech vysoký inovační potenciál. Spousta oblastí se brzy dynamicky změní. Průmyslová revoluce je za dveřmi. FinTech společnosti změní fungování bankovního sektoru. Kdo bude lídrem bankovnictví? Jak uchopit úspěšnou růstovou strategii? Říká jeden z nejvýše postavených českých manažerů Jan Zadák, senior vice president Hewlett-Packard.

Newsletter