Uber chce další miliardy dolarů. Nebude jen „jiným taxi“

Uber si hodlá opatřit další finance. Dle zdrojů Bloomberg chce doplnit kapitál o dalších 2,1 miliardy dolarů. To by tržní hodnotu společnosti vyneslo na 62,5 miliardy dolarů a tím ji dostalo nad 80 procent titulů, sdružených v prestižním americkém akciovém indexu S&P 500.

Další financování naznačuje, že se Uber snaží urychlit globální expanzi a rozvinou služby nad rámec „pouhého“ přepravování osob. Společnost v některých městech testovala také rozvoz jídla a doručování zásilek. Pracuje také na nových technologiích, jako je bezpilotní automobil. Uber se snaží agresivně expandovat po celé Asii, zejména v Číně, kde se, podle červnového dopisu generálního ředitele Travise Kalanicka investorům očekává, že utratí 1 miliardu dolarů.

Londýn: Uber vyhrál soudní spor

Jak uvedly blízké zdroje, v rámci současného kola financování Uber ukončil investice od Tiger Global Management a T. Rowe Price a hledá strategické investory se společnými obchodními zájmy. Společnosti Uber, Tiger Global, a T. Rowe Price situaci pro agenturu Bloomberg odmítly komentovat.

Skok i v indexu S&P 500

Díky finančnímu růstu a novému ocenění bude mít Uber vyšší hodnotu než 80 procent společností v indexu S & P 500. Dostane se tak před společnosti jako Dow Chemical, BlackRock, je Netflix.

Mezi společnosti, které jsou stále před Uberem, patří Apple, Starbucks, Nike či Facebook.

Uber je jedním z nejznámějších a nejvýše oceněných členů takzvaného „unicorn club,“ skupiny soukromých společností s oceněním vyšším než 1 miliarda. Skupina v minulém měsíci čelila velkému testu, kdy se jedna z významných společností – Square, věnující se mobilním platbám, rozhodla vstoupit na burzu. Všem ostatním členům skupiny se doposud při jejich IPO dařilo dobře, v případě Square však již vše nešlo tak hladce, a to i přes nižší ocenění a iniciační cenu.

Uber v letošním roce v USA zvýšil skutečný hrubý výnos o 200 procent. Ziskový je ve více než 80 městech po celém světě a ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se v letošním roce počet cest v USA zvýšil 250 procent.

Newsletter