Uber letos zaznamenal meziroční nárůst jízd o 340 procent

Uber nehodlá v rozvoji sdílené dopravy zpomalit, to vyplývá z výpovědi vedení firmy k tříletému výročí existence firmy v České republice. V aplikaci Uber, která propojuje díky moderní technologii řidiče a cestující, je v České republice v současnosti registrováno 400 tisíc uživatelů, počet aktivních řidičů pak překračuje 2 tisíce. 

„Tvrzení, že Uber udržuje Prahu v pohybu, není prázdné. Letos jsme zaznamenali meziroční nárůst jízd o 340 procent oproti loňskému roku a průměrný dojezdový čas se pohybuje pod čtyřmi minutami. Přitom ještě v srpnu 2014 byl čas přistavení auta kolem 12 minut,“ uvedl Tomáš Peťovský, generální ředitel Uberu pro Českou republiku a Slovensko. „Během tří let působení na českém trhu jsme docílili dramatické změny na poli individuální dopravy v Praze,“ dodal.

Moderní technologie pomáhá lidem pohybovat se po městě i tam, kde je městská doprava méně frekventovaná nebo chybí zcela. Jednoznačně se to týká například dopravního fenoménu – tunelu Blanka. Tunelem nejezdí MHD, proto je Uber  řešením pro toho, kdo se potřebuje přepravit mezi Prahou 5, 6, 7 a 8. Tunelem od začátku jeho provozu projelo již 160 000 jízd přes aplikaci Uber.

V Praze však aplikaci nevyužívají pouze Češi, významný je zde i podíl zahraničních uživatelů. Podle statistik společnosti využili aplikaci turisté z 97 zemí světa, nejvíce ze Spojených států, Velké Británie, Francie, Ruska a Německa, ale pražští řidiči svezli i turisty z Pobřeží slonoviny a Rwandy. Nejoblíbenější destinací v Praze je Pražský hrad. Na Hrad se od začátku fungování služby uskutečnilo více než 49 000 jízd.

Newsletter