Udělejme z fintechu pilíř české ekonomiky!

Miroslav Lukeš, zdroj: Česká fintechová asociace

České fintechové prostředí má plno talentovaných lidí, říká šéf České fintechové asociace Miroslav Lukeš. Co naší zemi naopak chybí, jsou velké firmy působící v tomto oboru. Podle Lukeše je proto nezbytné, abychom kladli větší důraz na rozvoj v oblasti fintechu.

Od šéfa České fintechové asociace taková výzva nepřekvapí. Miroslav Lukeš svůj argument podpírá tvrzením, že jako středně velká země si musíme vybrat svou vlastní oblast excelence. Nemůžeme se zkrátka spoléhat na to, že budeme nejlepší ve všem.

Lukeš nám poskytl rozhovor na akci FinTech Mixer: Evropská digitální identita, kterou na konci února pořádala společnost Deloitte. Jaké možnosti poskytuje Česká fintechová asociace svým členům? Na čem musí Česko ještě zapracovat? Podívejte se na video rozhovor.

Zdroj: Roklen

Miroslav Lukeš se financím a technologiím věnuje přes 20 let. V současnosti působí v J&T, České fintechové asociaci a kultuře. Byl generálním ředitelem Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko a v centrále v New Yorku vedl globální vývoj debetních produktů. Vedl také strategii v GE Money Bank a šest let šest let v McKinsey & Company projekty v oblasti finančních služeb, telekomunikací, retailu a hi-tech v Evropě a v USA, především v oblasti strategie, prodeje a marketingu.

Miroslav absolvoval prestižní program INSEAD MBA jako nejlepší student, promoval na magisterských programech European Joint Studies Programme a na Vysoké škole ekonomické v Praze v oborech financí a IT managementu.

Newsletter