Ukrajinská podnikatelka Ksenia: Česko je podnikatelsky vlídná země

Začít podnikat v cizím státu není jednoduché. Zvlášť když máte hlavu plnou myšlenek na bomby padající na vaši rodnou zemi. V takové situaci se dnes u nás nachází ukrajinští podnikatelé, kteří by rádi pokračovali v byznysu zde v Česku. Nově jim v jejich úsilí pomáhá program DoToho! UA, za kterým stojí pražský podnikatelský hub Opero.

Ksenia Ryntovt se už programu DoToho! UA účastní. Díky tomu má přístup k online i offline workshopům nebo do digitální knihovny, kde budou online semináře v ukrajinštině. Opero jí taky pomáhá navazovat kontakty v podnikatelské komunitě.

Roklen vám přináší další rozhovor s ukrajinskou architektkou Ksenií Ryntovt, která chce rozjet byznys u nás. S jakými komplikacemi se u nás setkala? Liší se oba národy jako zákazníci? Poslechněte si anglický videorozhovor s Ksenií (2:47, s českými titulky).

Mentoringový program DoToho! UA si klade za cíl pomoci nastartovat podnikání ukrajinských uprchlíků v Česku. Jeho účastníci dostanou k dispozici „buddyho“, který jim pomůže s rozjezdem vlastního podnikání. Za programem DoToho stojí Mastercard Strive Czechia a Nadace CARE.

Zdroj: Roklen, DoToho! UA

Newsletter