ÚOHS posuzuje převzetí autobazarů AAA Auto. Získat je má Davena

Tuzemská akciová společnost Davena International chce převzít plnou kontrolu nad skupinou autobazarů AAA Auto. Podala podnět k ÚOHS, jehož souhlas je podmínkou dokončení transakce. Úřad informaci zveřejnil na svém webu.

Davena International a.s. sídlí na Praze 8, Pořežní 62/3. Dle obchodního rejstříku jde o společnost, založenou v červnu 2013 s jedním tuzemským členem představenstva a polskou jedinou členkou dozorčí rady. Jediným akcionářem je Mototech Holdings Limited se sídlem v Nikósii na Kypru. Kapitál dosahuje základní dva miliony korun. Podle dřívějších informací ECHO24.cz  se většinovým majitelem AAA Auto má stát anglická investiční společnost Abris, konkrétně její polská část Masterlease.

Největší český autobazar jde do britsko-polských rukou

AAA Auto zvýšila podle posledních provozních čísel od ledna do srpna letošního roku meziročně prodej o pětinu na 42.822 vozů. Na českém trhu skupina zvýšila odbyt o 15 procent na 28.396 aut, na Slovensku o více než pětinu na 11.443 vozů. V Rusku stoupl prodej o třetinu na 1887 a v nově „otevřeném“ Maďarsku firma prodala 1170 vozů. Podle šéfky firmy Karolíny Topolové se autobazary vracejí k prodejům z předkrizového období.

AAA Auto tlačí prodej na předkrizové úrovně, hlásí nejlepší srpen za 6 let

 

Newsletter