Úřady práce Wall Street nezbrzdily. Na obzoru Fed, Twitter vydá dluh

Hlavní americké akcie se ve čtvrtek i přes zvýšený počet nových nezaměstnaných nedostaly pod prodejní tlak, avšak investoři i nadále zůstávají opatrní. Blížící se zasedání americké centrální banky, které se bude konat již příští týden, může zvýšit volatilitu na kapitálových trzích. Fed na zasedání bude projednávat zvýšení úrokových sazeb.

Američanů na úřadech práce znovu přibývá

Dvě slova z Fedu, která budou pro trhy klíčová

Index S&P 500 +0,09 nepatrně vzrostl, zatímco BlueChips index DJIA poklesl o 0,12 %, technologický Nasdaq +0,12 %. Indexy jsou ovlivněny i klesající cenou ropy a potažmo i poklesem ropných společností, které pokračují delší dobu v sestupném trendu.

Stratégové: Ceny ropy čeká další pád

Z fundamentálních zpráv bylo ve čtvrtek zveřejněno počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které nečekaně vzrostly a dosahují nejvyšší úrovně od konce června. Výrazný růst zažil prodejce elektroniky RadioShack +8,49 %, který je již v pokročilém jednání o restrukturalizaci dluhu. Posílily i akcie Pandora Media +3,22 %, když se společnost dohodla na licenci s BMG v katalogu hudebních děl. Půlprocento v běžném a zatím 0,2 % v prodlouženém obchodování odepisují akcie sociální sítě Twitter, kerá oznámila plán z emise konvertibilních dluhopisů získat až 1,5 miliardy dolarů na akvizice a další růst.

Twitter vydá dluh za 1,5 miliardy dolarů. Na akvizice a růst

Newsletter