Už žádný zapomenutý PIN. Nastává doba biometrických karet

Fingerprint Cards (Fingerprints™) je světová společnost zabývající se biometrií, která spolupracuje se společností Visa na první zkušební biometrické platební kartě s duálním rozhraním pro trh USA. Na projektu se podílí také Mountain America Credit Union.

Společnost Fingerprints nedávno oznámila, že jejich dotykový senzor bude využit pro první americkou pilotní verzi platební karty s duálním rozhraním (čipovým i bezkontaktním) od společnosti Mountain America Credit Union. Jak bylo oznámeno minulý týden, Fingerprints také přináší svou biometrickou technologii pro Visa, pilotní verzi pro Bank of Cyprus. Biometrické platební karty v těchto zkušebních verzích využívají senzor série FPC 1300 společnosti Fingerprints, která vyniká z hlediska nízké spotřeby energie, což je klíčový požadavek na zpracování jak kontaktních, tak i bezkontaktních transakcí.

Pro obchodníky nenastanou žádné infrastrukturální změny, které by bylo potřeba zavést, a pro zákazníky se jedná o snadno použitelné, přesto bezpečné platební řešení, díky kterému není potřeba si pamatovat PIN kód. Jakmile je nahrán otisk prstu, uživatel musí pouze umístit prst na kartu, aby autentizoval svou identitu a provedl platbu. Další velkou výhodou této technologie je její potenciál urychlit rychlost na pokladně především ve srovnání s PINem nebo podpisem. Z tohoto způsobu platby profitují jak obchodníci, tak i zákazníci

„Spolupráce je klíčem pro úspěch v chytrých kartách a platebním ekosystému. Jsme hrdí, že můžeme být součástí průlomového projektu společnosti Visa. Díky tomuto kroku se dostáváme do další fáze uskutečňování naší strategie týkající se biometrických platebních karet s duálním rozhraním,“ řekl senior vice prezident společnosti Fingerprints Thomas Rex.   

Podobnou technologii chystá také konkurenční Mastercard, díky kterému bude možné od dubna roku 2019 nakupovat online pomocí biometrického ověření identity. Pro většinu uživatelů půjde i o preferovanější způsob, jelikož zdaleka ne každý nemá problém si pamatovat všechna svoje hesla, PINy apod.  Ověřování pomocí biometrie je pro lidi pohodlnější a hlavně bezpečnější. Navíc se neustále zvyšuje podíl lidí vlastnící telefony nebo tablety, které umožňují odemykaní pomocí otisku prstu. Není zde tudíž žádný důvod, proč by tato metoda neuspěla i při převodech finančních prostředků.

Mastercard: Nákup online otiskem nebo mrknutím od dubna 2019

Newsletter