V Evropě se obchoduje s mírnými ztrátami, PX drží „nad vodou“ ČEZ a VIG

Evropské akcie v průběhu úvodní zářijové seance vykazují jen minimální změny, když investoři prozatím vyčkávají na nové impulsy. Negativně na celkovou aktivitu také působí uzavřené trhy v zámoří, kde se slaví Labor Day.

Z vybraných indexů v průběhu dopoledne nejvíce ztrácel ruský MICEX, který se ale již dostal do kladných hodnot a připisuje si 0,7 %. Západoevropský region prozatím zůstává v mírně červených číslech a tamní indexy ztrácí okolo 0,2 %.

Z vybraných titulů nejvíce propadají bankovní zástupci, kdy o 1,8 % klesá belgická KBC či o 1,7 % francouzská Société Générale.

V kladných číslech se naopak drží sektor utilit v čele s francouzským Gaz de France rostoucím o 1,6 %. Daří se i německé RWE, která roste o 1,3 %.

V Praze je vývoj obdobný, když se daří růst akciím ČEZu, jež si připisují 0,6 % a obchodují se u 616 Kč. V červených číslech pak zůstávají bankovní zástupci, kdy o necelé procento propadá Komerční banka, která se za podprůměrného objemu drží pod 4 850 Kč. Mírně ztrácí i rakouská Erste, která ale po pátečním silném závěru ve Vídni na svém primárním trhu klesá o 1,7 %. U nás titul ztrácí jen minimálně a drží se poblíž pátečních závěrečných hodnot. Z menších titulů o až o 9,7 % klesá NWR, naopak o více jak 1 % roste pojišťovací titul VIG či o necelé 1 % akcie Pegasu. Celkový objem obchodů dosahuje zhruba 350 mil. Kč. 

Newsletter