V Praze převážil výprodej na bankách

Pražský index PX dnes nakonec odepsal 0,8 %, když odpoledne došlo k výraznému výprodeji na bankovních titulech. Erste otevírala silnější o 1 %, ale nakonec zavřela o bezmála 3 % slabší na 530 korunách. Zde se podepsalo několik faktorů: slabší bankovní sektor v EU, který momentálně klesá o více než procentní bod po neočekávané ztrátě Deutsche Bank za 3Q14, a také zřejmě nervozita před zasedáním Fedu a zítřejšími výsledky za 3. kvartál, za který trh čeká ztrátu 566 mil. EUR. Komerční také otevírala na pozitivní notě, nicméně i na tomto titulu operovali zahraniční prodejci, kteří poslali v závěru tento titul na denní minimum 4700 korun, což představuje více než 2% pokles. ČEZ svým ranním růstem nad 610 korun následoval německé utility. Tento sektor si včera připsal zisky okolo 2 % a i dnes se mu daří vcelku dobře se ziskem 0,3 %. ČEZ však v závěru obchodování málem otestoval hladinu 600 korun, kvůli zahraničnímu prodejnímu tlaku, kterou však bez větších problémů uhájil a uzavřel s mírným ziskem 0,23 % na 605,5 koruny.

Erste Bank by 3Q měla opět zakončit výraznou ztrátou. Naposledy?

Polské akcie momentálně klesají o zhruba 0,5 %. Největším propadákem jsou akcie Lotos po špatných výsledcích za 3Q14. Tato akcie momentálně ztrácí 4,5 % a obchoduje se na 3letém minimu 26 PLN. Banky byly také pod prodejním tlakem, hlavní tituly PKO i PEKAO odepisují okolo 1 %, naopak KGHM roste o 1,3 % nad 130 PLN díky zahraniční poptávce.

Maďarské akcie jsou dnes opět slabší, například MOL spadl pod 11.400 HUF a otestoval 5leté minimum a OTP se propadla pod psychologickou úroveň 4.000 HUF. Magyar Telekom nenašel ani dnes podporu kupců, po zprávách o plánu zdanění internetovských dat, a ztratil dalších 1,5 %.

Newsletter