Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Ve výběru coworku hraje roli i vize daného místa

Zdroj: HubHub, SWCS

Už dávno neplatí, že coworking si vybírají jen „volnonožci“. Zájem o členství v něm projevují startupy, ale i korporátní klienti. Firmy čím dál více umisťují do coworkingu část svých pracovních kolektivů, říká Milan Kilík, Business Development Manager v HubHubu.

Přinesla pandemie konec kancelářské práce, jak jsme ji znali? Podle Kilíka to je složitá otázka. Pro společnosti bude i nadále důležité, aby se jejich týmy setkávaly. Díky tomu vznikají řešení problémů. Ale na druhou stranu, ne všichni zaměstnanci musejí být v permanentním kontaktu s kolegy.

Kilík vidí „svůj“ HubHub více než jen jako místo pro sdílenou práci. Chce, aby HubHub určoval trendy a podporoval kulturu a vzdělávání. Nicméně, tento coworking není jeho jediná aktivita. Je i spoluzakladatelem startupu CUSTOMISEE, kde si každý může navrhnout hokejový dres podle svých představ. CUSTOMISEE se dokonce zúčastnil soutěže ČSOB START IT. Hokej je koneckonců jeho velkou vášní, hraje za tým Prague SUPERBOYS.

Co pro Kilíka znamená pojem komunita? A jak coworkingová prostředí pomáhají městům, ve kterých se nacházejí? Poslechněte si podcast Anny Liprtové s Milanem Kilíkem.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo 6. října 2021. Vítězem se stal český startup Tatum Blockchain Services, který se soustředí na rozvoj aplikací na technologii blockchain.

Newsletter