VIDEO: Girls, girls, girls…. Která z nich vydělá miliony nebo miliardy?

V únoru se v prostorách pražského Impact Hubu konal finálový večer třetího ročníku soutěže WOMEN STARTUP COMPETITION. Server Roklen24 přináší krátké video z finále soutěže, kterou vyhrála Jarmila Kowolowská s projektem Grason, který propojuje kvalitní gastro provozy s ověřeným personálem a řeší tak jeden z největším problémů současné gastronomie. 

Grason řeší problémy. Práce v gastronomii díky aplikaci

Druhá skončila Michaela Kloudová, CEO Genster, což je první online nákupní a stylingová služba pro muže v České republice. Třetí skončila Linda Šejdová s projektem Snuggs, který vyvinul speciální menstruační kalhotky s nanovlákny. Linda Šejdová získala také cenu veřejnosti.

Vybrané začínající firmy vedené ženami hodnotila sedmičlenná porota složená z investorů a předních českých osobností byznysové a podnikatelské sféry. 

Jarmila Kowolowská pojede na konci letošního roku na mezinárodní finále do Londýna, kde Grason představí investorům, potenciálním partnerům i médiím. Grason pomáhá se správou pracovní síly v pohostinství – umožňuje efektivní nábor a sdílení pracovníků mezi hotelovými a restauračními zařízeními.

Do soutěže se letos přihlásilo 37 soutěžících a do finálového kola se probojovalo osm projektů. Den před finálovým večerem se konal půldenní praktický bootcamp pod vedením zkušených mentorů, kteří s účastnicemi řešili klíčové aspekty podnikání a připravili je na prezentaci před odbornou porotou.

Do finále se probojovaly startupy brikkapp.com (crowdfundingové investice do nemovitostí), Abes (smlouvy pro pronájem a prodej nemovitostí), Ecokit (modulární prefabrikované domy), ImproptMe (osobní asistent) a Travel a la Carte (aplikace pro cestovatele).

Soutěž Women Startup Competition se konala v České republice poprvé v roce 2017. Jejím hlavním cílem je zviditelnit a ocenit mladé firmy vedené ženami a motivovat další, aby se do podnikání pustily. Přihlásit se může jakýkoliv startup, ve kterém je zakladatelkou či spoluzakladatelkou žena. 

Newsletter