VIDEO: Jak získat peníze přes Fundlift? Success story firmy Klenota

Hledáte finanční prostředky pro váš projekt nebo společnost? S jedním z našich klientů si řekneme, jak je můžete získat prostřednictvím investičního crowdfundingu. U nás na Fundliftu.

Projekt na Fundliftu může zaregistrovat jakákoliv právnická osoba z Evropské unie, která si na stránkách vytvoří profil nebo nám napíše. K tomu budou stačit základní informace o projektu – tedy o jakou společnost se jedná, v jaké fázi se nachází, na co peníze potřebuje a pak samozřejmě částku, kterou chcete na Fundliftu získat. Stejným prvním krokem začala i cesta Jarmily Slívové ze společnosti Klenota.

Proč šla Klenota na Fundlift?

Ředitelka firmy Klenota Jarmila Slívová: Klenota šla na Fundlift sbírat nové zkušenosti. Určitě jsem v tom viděla i potenciál nového businessu a samozřejmě možnost získat zdroje pro náš další růst.

Po registraci se na vaši žádost o přidání projektu podívá náš tým analytiků, který se vám sám ozve a nejspíš vás požádá o doplňující informace. Jestli přemýšlíte, zda se vaše firma na Fundlift hodí? Tak vězte, že vybíráme firmy, které již prokázaly soběstačnost na trhu.

Jarmila Slívová: Před kampaní na Fundliftu byla Klenota už funkční společnost, která měla zaměstnance, měla obrat, měla čísla, a to způsobilo, že jsem si troufala na to, udělat projekt, který by byl hoden jak Fundliftu, tak investorů.

Pokud to platí i pro vaši firmu, setká se s vámi náš tým osobně. Schůzek pak proběhne hned několik, abychom mohli dát dohromady všechny nutné podklady pro investiční komisi, která má finální slovo při schvalování projektů.

Šéfka Klenoty: Kabelka jako investice? Zkuste šperky na míru

Celý dosavadní postup, tedy založení projektu, je zcela zdarma. Až pokud váš projekt schválí investiční komise, může být veřejně vystaven na platformě Fundlift. K tomu je potřeba připravit základní materiály pro investory – tedy business plán a propagační video. Plán včetně strategie a finančních projekcí a video jsou nutnou součástí prezentace. Ty za vás celé připravit nemůžeme, ale pomůžeme vám s tím, jak jen to půjde. Nečekejte ale žádné zdlouhavé procesy, v ideálním případě jsme schopni projekt na stránky dostat do tří týdnů.

Jarmila Slívová: Po registraci na Fundlfitu byl celý tým opravdu rychlý a akční. Všechny schůzky proběhly relativně rychle. Byla jsem upozorněna, že projekt bude trvat přibližně měsíc a půl až dva. A vše se stalo, jak se řeklo hned na začátku.

Poté, co je váš projekt spuštěn (standardně na dobu 60 dní), je kampaň propagována na všech našich kanálech. V jejím průběhu můžete být také dotazováni na dodatečné informace zvídavými investory.  

Jarmila Slívová: Během účasti na celém projektu se o všechno v podstatě staral Fundlift. My jsme odpovídali na otázky, účastnili jsme se videa. Všechno jsme zpracovávali víceméně na zadání. Hrozně nám pomohlo, že nás někdo celým tím procesem prováděl.

V případě, že váš projekt včas získá požadovanou finanční částku, můžete se rozhodnout, zda výběr prostředků zastavíte, nebo po domluvě s naším týmem navýšíte cílovou částku. Pokud by se poté nepodařilo dosáhnout navýšeného cíle, kampaň je stále úspěšná, jelikož splnila původní cíl.

Jarmila Slívová: Samozřejmě jsme věřili, že uspějeme. Nakonec jsme uspěli, byl to skvělý pocit. Všechno klaplo, jak mělo. Pak proběhly nějaké další články, což nám určitě pomohlo v PR i reklamě.

Po úspěšném ukončení kampaně Fundlift prostřednictvím sesterské společnosti Roklen360 emituje cenné papíry. Pouze v této situaci dochází k platbě za kampaň, a to ve formě pěti procent z vybrané částky. Při neúspěchu kampaně je potřeba uhradit pouze náklady spojené s přípravou právní dokumentace a videa. Úspěšní klienti, z nichž se stanou emitenti cenných papírů, pak kromě splácení svých závazků musí také pravidelně informovat investory o tom, co se s projektem děje.

Jarmila Slívová: Celý náš projekt na Fundliftu byl zakončen úspěšným vybráním celé částky, dokonce i navýšením. Vše se odehrálo rychle, během týdne bylo vše hotovo. A i potom komunikace s novináři a investory probíhala plynule a hladce.

Sháníte investory nebo prostředky pro vlastní projekt? Zkuste se přihlásit na Fundlift.cz, na největší českou platformu pro investment crowdfunding.

* Investice na Fundliftu nejsou bez rizika. Rizika investování najdete na: http://bit.ly/Fundlift-pravidla

Newsletter