VIDEO: xPORT jako útočiště i pro signageOS nebo Accent Artisan

Univerzitním podnikatelským akcelerátorem Vysoké školy ekonomické (VŠE) prošlo víc než 80 startupů. Aktuálně v něm působí také softwarová společnost signageOS a startup Accent Artisan. Jak se jim daří a jaké mají plány naznačují ve videu pro Roklen24.

Co přesně Vaše společnost dělá?

Stanislav Richter: Naše firma vytváří operační systém na obrazovky. Tak jako je operační systém Android na smartphony, tak mi děláme to stejné, ale pro televize. Děláme to pod vývojovými smlouvami s velkými výrobci obrazovek jako je Samsung, LG, Phillips, Panasonic nebo Sharp.

Co na Vás čeká od ledna 2019?

Stanislav Richter: Je to program B2B Stars, který cílí na B2B firmy, jež mají mezinárodní ambice a chtějí vyrůst v mezinárodních sales.

signageOS je softwarová společnost s jedinečnou nabídkou služeb v odvětví digital signage. Po letech tvrdé práce, učení a vytrvalosti signageOS vyvinulo platformu, která v tomto oboru řeší jeden z dlouhodobých problémů.
Tradičně výrobci obrazovek jako například Samsung nebo LG, nabízejí obrazovky s vestavěným softwarem pro správu obsahu. Jejich software je ale kompatibilní pouze s jejich obrazovkami a jejich multimediálními přehrávači. To ale brání firmám v tom, aby do svých sítí začleňovaly obrazovky a multimediální přehrávače od jakéhokoliv jiného výrobce.
signageOS během několikaletého vývoje a spolupráce s výrobci hardware přišlo s řešením tohoto problému. Nabízí univerzální API, umožňující CMS společnostem jednotný unifikovaný přístup na jakoukoliv obrazovku nebo přehrávač médií. Výhoda této technologie je obrovská, protože firmy nemusí integrovat desítky různých hardwarových zařízení, pouze jedno standardizované API od signageOS. Tím šetří velké množství času a financí a otevírají dveře k novým obchodním příležitostem.
Rok 2019 bude pro signageOS velice významným. Společnost se znovu zařadí mezi vystavující na světoznámých veletrzích Integrated Systems Europe v Amsterdamu a Digital Signage Expo v Las Vegas. signageOS tam představí nový produkt nazvaný signageOS Open, který změní pravidla trhu jednou provždy.

 

Čím se Vaše společnost zabývá?

Adam Carson: Accent Artisan se zabývá komunikací. Děláme workshopy, připravujeme aplikaci. Učíme, jak mluvit jako rodilý mluvčí v angličtině, takže obecně přízvuky.

Jaké jsou Vaše dlouhodobé cíle?

Adam Carson: Ovládnout svět a všechny naučit mluvit úžasně anglicky a komunikovat naprosto jasně a bez zábran.

Startup Accent Artisan se zaměřuje na profesionální komunikaci především v angličtině. Klienty učíme přízvuku rodilých mluvčích a to prostřednictvím workshopů a specializované mobilní aplikace, kterou momentálně připravujeme. Opíráme se o poznatky z logopedie, behaviorální psychologie, pedagogiky i sociologie. 
Zvuk je důsledkem tvaru. Cílem naší práce je naučit lidi správným pohybům svalů tváře tak, aby dosáhli věrohodné výslovnosti a přízvuku rodilého mluvčího. Jsme si vědomi toho, že strach z mluvení na věrejnosti v cizím jazyce lidi paralyzuje, proto máme workshopy jak na prezentační dovednosti, tak na ovládnutí strachu v krizových situacích. Protože věříme, že je důležité abyste nejen vy rozuměli druhým, ale aby i oni rozuměli vám.

Newsletter