VIDEO: Zařízení od Audified má Paul McCartney, Národní divadlo i soudy

Brněnská firma Audified se zaměřuje na populární simulace zařízení, která jdou velmi obtížně sehnat, jsou drahá nebo se zachovalo jen pár kusů. Přes jejich efekt zpívá Paul McCartney, originál pochází právě z doby Beatles. Zároveň jde o pomůcky, které zrychlují nahrávací proces. Naši techniku využívají například soudy, řekl v rozhovoru ředitel firmy Lubor Přikryl.

Můžete představit společnost Audified?

Naše firma se zabývá zpracováním zvuku. Jednak to děláme pro hudebníky a hudební studia, nahrávací studia, děláme také systémy, kde se instaluje nějaký složitý systém na zpracování zvuku.

Jaká je historie Vaší firmy?

Fungujeme už skoro dvacet let. Začali jsme jako úplní nadšenci. Bez zázemí a investic jsme napsali software a vyjeli jsme s ním na veletrh do Kalifornie. Ukázalo se, že to má nějaký smysl, takže jsme to začali rozšiřovat. Poté jsme z té cesty několikrát odbočili právě u různých instalací. V té době jsme udělali software například pro Národní divadlo v Praze nebo v Brně. Ale pak jsme se zase vrátili k softwaru pro hudebníky.

Mohl byste popsat vaše produkty?

Dají se rozdělit do dvou kategorií. Jedna kategorie je, že děláme v dnešní době velice populární simulace zařízení, která jdou velmi obtížně sehnat, jsou drahá nebo se zachovalo jen pár kusů. My je seženeme a uděláme velice přesný model jednak ve zvuku a jednak ve vzhledu. Přes náš efekt teď zpívá Paul McCartney, a to je efekt přesně z doby Beatles. Druhá větev, kterou děláme, jsou pomůcky pro hudebníky, které jim usnadňují jejich práci, zrychlují nahrávací proces.

Vaši techniku používají i soudy. Jak to funguje?

Máme univerzální nahrávací systém, který může nahrávat mnoho řečníků. Naše asi nejrozsáhlejší nasazení je v soudním paláci Mičánky a v Brně na Ústavním soudu. Chtěli bychom jít touto cestou dál a rozvíjet to, protože vidíme, že použití je mnoho.

Historie
AUDIFIED je česká firma, která vyvíjí produkty pro zpracování zvuku od roku 1999 pod značkami DSound, Audiffex a Audified. Tým AUDIFIED byl původně součástí firmy DISK Multimedia s.r.o., kde působil jako divize pod uvedenými obchodními značkami. Od roku 2018 došlo k vyčlenění AUDIFIED jako samostatné firmy. Základ produktové řady tvoří softwarové modely legendárních hudebních efektů a dále software pro urychlení a usnadnění práce zvukařů a hudebníků. Spolupracuje s významnými světovými výrobci hudebních zařízení. Kromě toho AUDIFIED řeší zakázkové projekty pro některé české instituce. 

 

Univerzitním spolupráce
AUDIFIED úzce spolupracuje s VUT Brno, kde se firma podílela na vzniku oboru Audio inženýrství a společně s FEKT VUT řeší výzkumné projekty. Firma se také podílela na výzkumu využití moderních technologií pro brněnskou JAMU. Pracovníci AUDIFIED vyučují akustiku budoucí audio inženýry na FEKT VUT, akustiku a digitální zpracování zvuku na JAMU v Brně a pořádají specializované přednášky pro FIT VUT a MU v Brně. 
Produkty AUDIFIED používají nahrávací studia, hudebníci, rozhlasové stanice a další instituce po celém světě. Celkem dodal AUDIFIED své výrobky asi 120 tisícům uživatelů. Dále se AUDIFIED podílel na vývoji produktů pro renomované zahraniční firmy, například Dynaudio, TC Electronic, TC Helicon, Slate Digital, DW Drums, M-Audio a další. V ČR jsou kromě nahrávacích studií produkty AUDIFIED instalovány v různých institucích a objektech, například ‣ Národní divadlo Praha, Národní divadlo Brno, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Divadlo JKT Plzeň – softwarový systém odbavení SceneFlow ‣ Ústavní soud Brno, Soudní palác Míčánky – systém pro záznam jednání ‣ Významné katedrály a velké kostely v ČR- systém pro eliminaci zpětné vazby

 

 

Newsletter