Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0750 za euro. Koruna se po oslabení obchoduje nad 24,40 za euro. V 9:00 bude zveřejněna inflace za listopad.

Viral Brother Čeněk Stýblo: Bitcoin je mír!

Foto zdroj: Čeněk Stýblo 

Většina lidí asi zná Čeňka Stýbla jako jednoho z dvojice Viral Brothers proslavené skeči Debilních keců. Stýblo měl ale původně jiný plán. Poté, co se na konci nultých let vrátil ze zahraničí, chtěl pracovat v televizi. Lepší rychlost internetu a rostoucí obliba YouTube ale nakonec vedla ke vzniku velmi úspěšného formátu Debilních keců.

Po čase však cítil, že potřebuje změnu. Algoritmy YouTube jsou v tomto ohledu neúprosné. Tvůrci se jim musejí neustále přizpůsobovat, aby dosáhli potřebného počtu zhlédnutí. Není divu, že Stýblo začal cítit určité vyhoření. Napřel proto svoje úsilím jiným směrem, vlastně hned několika. Jeho nový projekt Miliony nebo bankrot patří do oblasti Reality TV, ve které se začínající firma snaží prorazit s pálivou omáčkou Hot Bee. Jeho další projekt Ikiseq zase umožňuje investovat do budoucích talentů.

Velmi ho taky zaujal Bitcoin. Podle něj se nachází ve stejné fázi jako internet v roce 1994. Už má velkou masu uživatelů a ta dál rychle roste. Tato kryptoměna by prý časem mohla „disruptovat“ peníze, jak je známe. Aby toho neměl málo, plánuje i Bitcoinovou směnárnu.

Jak se podle něj liší práce YouTubera a podnikatele v potravinářství? A proč není nadšen z elektromobility? Poslechněte si podcast s Čeňkem Stýblem.

Tato epizoda je součástí série podcastů Startup World Cup & Summit, evropského kontinentálního Finále, které proběhne 5. a 6. října 2021 v Praze. Vystoupí na něm řečníci světového formátu jako například Steve Wozniak nebo Esther Wojcicki. Startupy budou soutěžit o 500 000 dolarů a titul evropského šampiona.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter