Visa a PayPal vytváří mezi sebou partnerství

Visa a PayPal včera oznámily strategické partnerství, které bude kombinovat sílu největší platební sítě na světě s největší digitální platební sítí na světě, jež má poskytnout spotřebitelům větší možnost volby, jak platit při používání svých účtů u PayPal.

Podle zprávy, kterou vydal PayPal, „partnerství staví PayPal spolu s Visou na novou cestu bližší spolupráce s cílem posílit bezpečnost, spolehlivost a nabídnout širokou škálu digitálních plateb pro spotřebitele i obchodníky.“

Existuje celkem pět hlavních bodů tohoto partnerství, tři z nich se ale jeví jako významné:

Za prvé: U držitelů karet Visa nebude podporována možnost opatřit jejich účet možností ACH (Automated Clearing House). PayPal bude s vydavateli naopak spolupracovat, aby mohli klienti snadno využít možnosti přesunutí ACH na karty Visa. Platby ACH byly součástí hodnotové propozice PayPal již od počátku. Spolupráce s Visa zajišťuje, že držitelé karet Visa a emitenti budou mít stejnou váhu při stanovení platby uvnitř jejich účtů vedených u PayPal.

PayPal bude mít rovněž přístup k síti Direct Visa, což znamená, že spotřebitelé mohou přesouvat své peníze z Visa produktů na jejich účty u PayPal a Venmo a zase obráceně v podstatě během jedné sekundy.

Za druhé: PayPal se stane součástí Visa Digital Enablement Program Visa (VDEP). To znamená, že PayPal fungující prostřednictvím vydávajících bank nyní získá digitální pověření, které může být použito při osobní návštěvě obchodu, kde jsou akceptovány bezkontaktní transakce Visa. Obchodníci budou mít přístup k desítkám miliónů spotřebitelů, jež využívají PayPal, a kteří budou připraveni a nyní i schopni platit v jejich obchodech prostřednictvím svých mobilních telefonů.

„Tato smlouva otevírá nové možnosti PayPalu pro spolupráci s Visa, finančními institucemi a ostatními v oblasti plateb s cílem zajistit větší hodnotu a větší výběr nových služeb pro naše společné zákazníky bez ohledu na jejich transakce, ať už jsou on-line, prostřednictvím aplikace nebo fyzicky v obchodě,“ řekl generální ředitel PayPal Dan Schulman.

Za třetí: Tento nový vztah přichází s novou politikou poskytující větší jistotu poplatku pro PayPal, ale v průběhu času se bude rovněž tvořit základ pro nové obchodní modely PayPal i jejích obchodníků.

„Jsme nadšeni, že začínáme novou kapitolu s PayPal,“ oznámil v tiskové zprávě generální ředitel Visa Charlie Scharf. „PayPal vybudoval špičkové funkce, které doplňují ty od Visa, a spolu s našimi klienty budeme nyní schopni společně pracovat na poskytování lepších služeb pro spotřebitele i obchodníky.“

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter