Nad očekávání lepší výsledek německého ZEW indexu podpořil euru, které posiluje nad 1,2160 EURUSUD. Posilující euro proti dolaru podpořilo korunu. Kurz zpevnil pod hranici 25,60 za euro.

Vítek si půjde na burzu pro miliardu eur

Realitní skupina GSG Group, bývalé Orco Germany, které ovládá miliardář a realitní magnát Radovan Vítek a který do skupiny vložil svou CPI, hodlá nabídnout na frankfurtské burze akcie, za které chce získat nejméně miliardu eur. V červencovém čísle, které vyjde ve čtvrtek, to uvádí časopis Forbes.

Na německé burze jsou v současnosti akcie společnosti Orco Germany, kterou Vítek ovládl a následně spojil právě se svou Czech Property Investments pod novým názvem GSG Group. Pro získané prostředky by GSG našla uplatnění v projektech, které sleduje ve Francii, Švýcarsku, ale i ČR a v Polsku.

Orco (-6 %) v 1Q propadlo do silné ztráty. Přišlo o německou GSG GROUP

Akcie chce na trhu nabídnout již na podzim. V současnosti Vítek jedná o tom, zda na trh půjdou nově vydávané akcie nebo zda část akcií poskytne „ze svého“ jako majoritní vlastník GSG Group.

Vítek nyní ovládá zhruba 94 procent akcií GSG Group. Skupina GSG je aktuální tržní hodnotou na německé burze oceněna na zhruba 1,6 miliardy eur.

Miliardář Vítek buduje nové realitní impérium. „Německé Orco“ ovládne vložením CPI

GSG je v současnosti třetí největší realitní skupinou na středoevropském trhu. Samotná CPI, která má v ČR přes 12.000 bytů, 17 hotelů a vlastní či spravuje 610.000 metrů čtverečních obchodních ploch, byla před vkladem do GSG Group ohodnocena podle čisté hodnoty aktiv na 1,17 miliardy eur, tedy v přepočtu zhruba 32 miliard korun.

 

Newsletter