Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Vize pro START pražské burzy: Přípravka pro hlavní trh

Foto zdroj: Roklen24, ČIK

Bylo by hezké, kdyby se český kapitálový trh více podobal těm v západních zemích, říká Lukáš Kotrba, portfolio manažer RSJ Securities. Pro západ je typická větší poptávka po akciích ze strany drobných investorů. Tamější burzy proto lépe fungují jako zajištění na penzi. V rozhovoru s Ondřejem Klečkou, investičním ředitelem SBS Funds SICAV, Kotrba vysvětluje, že u nás tomu brání nízká finanční gramotnost obyvatelstva a negativní zkušenost s privatizací.

Kotrba také nastiňuje možnou vizi pro trh START pražské burzy. Ten by mohl fungovat jako „školka“ pro menší společnosti. Až by vyrostly do určité velikosti, přesunuly by se na hlavní trh BCPP. S odchodem porevolučních podnikatelů do důchodu bude toto téma stále aktuálnější. Ti totiž často nemají svoje firmy komu předat. Z jejich uvedení na burzu by tak mohli těžit drobní investoři.

Hlavní část Kotrbou spravovaného portfolia se ale nachází v západní Evropě a Spojených státech. Jaký investiční styl vyznává? A proč se raději vyhýbá „emerging markets“? Podívejte se na video.

Toto je dvanácté video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její osmý ročník proběhne 8.-9.11.2021. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Rozhovor byl natočen v prostorách VOIX.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter