Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

Vlk z Wolfsburgu jako další filmový trhák?

Skandál automobilky Volkswagen pravděpodobně „ovlivní“ i filmové odvětví. Jak? Herecká star Leonardo DiCaprio je nadšen dramatem kolem skandálu s emisemi a chtěl by ho mít na stříbrném plátně.

Produkční společnost Leonarda DiCapria Appian Way a Paramount Pictures již získala práva na vznikající knihu Jacka Ewinga, novináře New York Times. Kniha se zaměří na to, jak filosofie „víc, lépe a rychleji“ poháněla jeden z největších podvodů v historii společnosti.

Volkswagen dosáhl v prvním pololetí letošního roku dlouholeté ambice – předstihl automobilku Toyota a stal se, co se prodejů vozidel týká, jedničkou na trhu. Vzápětí ale přišel strmý pád poté, co se v září zjistilo, že automobilka v USA podváděla při testech emisí u svých dieselových modelů.

Zpráva o tom, že by se DiCaprio mohl podílet na vzniku podobného filmu, vzbudila na sociálních sítích obrovský ohlas. Můžeme se tedy těšit, zda vznikne další Vlk, tentokrát ne z Wall Street, ale z Wolfsburgu.

Newsletter