Výprodejní tlaky se dolaru nepouští. Americká měna oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje nad 1,1870 EURUSD. Koruna profituje z větší ochoty riskovat, kterou na FX trzích pozorujeme. Pomáhá i nárůst domácích tržních sazeb. Kurz se posunul krátce pod 25,50 za euro.

Volby, ropa, data. Wall Street ustála palbu fundamentů v plusu

Americké akcie během dnešního dne vzrostly. K plusovým číslům přispěl výsledek první prezidentské debaty, ze které podle investorů vzešla jako vítězka Hillary Clintonová. Svou trochou přispěla i dnešní lepší než očekávaná data. Vyšších hodnot dosáhly tři hlavní indexy i přesto, že je brzdil propad na ropě.

Clintonová vítězí, peso posiluje a zlato padá

V návaznosti na to si index S&P 500 připsal +0,64 %, což odpovídá 2159,92 bodům. Dow Jones je výše o +0,74 %, zastavil se tak na 18 227,89 bodech. Technologický Nasdaq vzrostl o +0,92 % až na 5305,71 bodů. 

Ropa má za sebou den poměrně výrazných ztrát. Brent klesl o -3,13 % až na 45,87 USD/barel, WTI pak o -3,05 %, což odpovídá 44,54 USD. Pokles cen přišel po včerejším výrazném růstu s tím, jak z neoficiálního setkání členů OPEC v Alžírsku přichází čím dál tím více náznaků o opětovné nedohodě o zmrazení těžby ropy. Hlavní překážkou jsou především odlišné postoje Saúdské Arábie a Íránu. Svou trochou pak k propadu přispěla i banka Goldman Sachs, která snížila svou cílovou cenu ropy WTI pro 4. kvartál letošního roku z 45 až 50 USD na 43 USD/barel.

Z hlediska dat jsme se dočkali zářijové spotřebitelské důvěry, která vzrostla na 104,1 bodů. Lépe než očekávání skončil i index PMI segmentu služeb. Ten za tu samou dobu vykázal 51,9 bodů.

Dolar rovněž těžil z dozvuků prezidentské debaty. K jeho zpevnění však přispěla i obava o evropské banky včele s německou Deutsche Bank. Na páru s eurem se americká měna aktuálně pohybuje kolem 1,121 EURUSD

Newsletter