Vše, co potřebujete vědět o nejsilnější koruně od roku 2008

Zdroj: Depositphotos

Kurz koruny je nejsilnější od poloviny roku 2008. Podíl na tom má zahraniční i domácí dění. Důraz přitom klademe na politiku České národní banky, která z koruny udělala bezpečný přístav. Jaké dopady má silný kurz? A mohlo by jej něco výhledově oslabit? To a mnohem víc probral šéfredaktor Roklen24 Jan Berka s analytickým týmem společnosti XTB v jejich webináři na téma „Česká koruna je nejsilnější od roku 2008!“.

Vedle koruny přišla řeč i na české dluhopisy a jejich srovnání s polskými. Řešila se současná inflační situace u nás i v Evropě a její dopady na měnovou politiku. Došlo i na otázku kredibility centrální banky a jak ji hodnotit, vývoj inflačních očekávání a další nástroje, které centrální banky používají jako doplněk k sazbám. Příjemné sledování!

Zdroj: XTB

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter