Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Vše, co potřebujete vědět o současné měnové politice

Zdroj: Depositphotos

Ještě před měsícem trh očekával, že se americké úrokové sazby mohou letos posunout až téměř k šesti procentům. Aktuálně je dle tržního výhledu další nárůst sazeb sporný, spíše se počítá s rychlým snižováním ve druhé polovině roku. Změnu přineslo dění v americkém bankovní sektoru, které se podepsalo i na druhé straně Atlantiku. Jak na současnou měnovou politiku nahlížet? Co je důvodem, proč by Fed neměl dál snižovat sazby? Máme se teď bát dalšího růstu inflace? Na tyto otázky a další odpovídal ve video rozhovoru šéfredaktor Roklen24 Jan Berka, kterého zpovídal Jakub „Kicom“ Vejmola, autor webu Bitcoinovej Kanál.

Rozhovor je zaměřen na vysvětlení základních principů „přemýšlení“ centrální banky a vysvětlení fungování nástrojů, jako je kvantitativní uvolňování či nedávno vzniklý program dodávek likvidity do bank. Řešila se rovněž kauza Credit Suisse a její dopad na sentiment bankovního sektoru, včetně vysvětlení principu dluhopisů AT1. Na domácí scéně došlo k hodnocení činnosti České národní banky. A nakonec i na osobní pohled Jana Berky na krypto ve spojení s centrálním bankovnictvím.

Zdroj: Bitcoinovej Kanál

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter