Dolar je v zisku proti euru i v dolarovém indexu. Americké výnosy se posunuly výše, 10letý dluhopis se obchoduje nad 1,6 %. Hlavní událostí je americká inflace, konsensus trhu čeká zrychlení z 2,6 % na 3,6 % y/y, některé predikce pracují s více než 4 %. Riziko nad konsensus vyšší inflace je rizikem vyšších US výnosů. To by mohlo dostat pod tlak rizikové měny, včetně koruny obchodující se těsně nad 25,50 za euro.

Výhled na střechy a klid na práci v samotném srdci Prahy

Coworking a vzdělávací centrum v srdci Prahy. Unikátní lokace na Malé straně, přímo naproti Poslanecké sněmovně a v těsném sousedství s britskou ambasádou a pod Pražským hradem. To je Sněmovní 7. Už místo samotné nás k něčemu předurčuje a determinuje, říká ve video rozhovoru Kateřina Bursíková Jacques.

Investor projektu Matěj Turek dodává, že cílem bylo vytvořit hub, kdes si lidé vyměňují myšlenky, mohou pracovat, ale kde se také potkává ziskový sektor, neziskový sektor, startupy a další organizace.

Sněmovní 7 nabízí pracovní místa pro kohokoliv, kdo potřebuje v klidu něco dělat a nechce mít vlastní kancelář, říká Blanka z coworkingu Sněmovní 7. Dodává, že lidé zde najdou meetingový prostor pro jednání, schůzky, workshopy nebo klubovnu, kde se dají dělat přednášky. Do velkého sálu se vejde 160 lidí. Dělají se tady konference, koncerty, divadlo ale i třeba módní přehlídka nebo křest knihy.

Open space (kapacita 70 osob​)

Sdílený pracovní prostor v podkrovním prostoru historické budovy na Malé Straně. Čekají tu na vás velké pracovní stoly s pohodlnými kancelářskými židlemi. Pro setkání s klienty můžete využít křesla s konferenčním stolkem. Dostatek přirozeného světla zajišťují okna a prosklené dveře se vstupem na balkóny, kde si můžete vychutnat svou odpolední kávu. 

Podkrovní jednací místnost (kapacita 15 osob)

Hodí se pro běžná setkání s kolegy, klienty, prezentace a workshopy. Navazuje na sdílený pracovní prostor, od kterého je oddělena skleněnou stěnou. K jejímu vybavení patří wifi, variabilní stoly, židle, flipchart.

Klubovna (kapacita 40 osob)

Unikátní prostory s vlastním vstupem z dvorany. Je vybavena barovým pultem, pohodlnými křesly a snadno manipulovatelnými stoly. Během krátké chvíle lze klubovnu proměnit v kavárnu či reprezentativní jednací místnost pro menší počet lidí. Zadní místnost je vhodným prostorem pro workshopy, jednání, malé konference či cvičení. Obě místnosti mají vlastní vstup a lze je proto užívat odděleně.

Sloupový sál (kapacita 110 osob​)

Bezbariérový sál se vstupem z dvorany domu. Sál je vybaven pódiem, variabilními stoly a samostatnými židlemi. Přímý vstup z dvorany umožní hostům užít si v letních měsících neopakovatelnou atmosféru pražského podhradí.

Newsletter